13. jūnijā Rūšu pļavās Smārdes pagastā, Engures novadā, netālu no Milzukalna, īstenojās šā gada Dabas koncertzāles pirmais pasākums.
Mums tuvāk ir Dabas koncertzāles otrais pieturas punkts, kas 19. jūnijā atklāsies Drusku kalnā netālu no Kornetiem, Veclaicenes pagastā, Alūksnes novadā. Šogad koncertzāles stāsts ir par Latvijā arvien mazākās platībās sastopamo dabisko pļavu. Varētu likties, ka pļava nav nekas īpašs, ka tā ir visur, ka svarīgākās dabas vērtības atrodamas mežos, purvos, upēs, ezeros un vēl vecos parkos. Vēl jo vairāk tāpēc, ka tā lielākoties ir cilvēku veidota dzīvotne un nevar ilgstoši pastāvēt bez ganīšanas un pļaušanas. Bet paradoksālā kārtā dabas retumi visvairāk sastopami tieši šādās dabiskās pļavās. Zinātnieki vērtīgākās no tām sauc par bioloģiski vērtīgu zālāju. Tomēr ne viss, kas izskatās pēc pļavas, tiešām arī ir pļava un vēl jo īpaši dabiska pļava. Latvijā tās aizņem tikai 1% no valsts teritorijas.
Kas īsti ir bioloģiski vērtīgs zālājs? Kā tas rodas un veidojas? Ko mēs katrs varam darīt, lai saglabātu bioloģiski vērtīgas pļavas arī nākotnē, par to atbildes varēs gūt 19. jūnijā Drusku kalnā. Dabas koncertzāle ir emocionāls piedzīvojums ar izziņas un radošajām laboratorijām, kā arī muzikāliem un vizuāliem priekšnesumiem.
Ērgļu Tautas lietišķās mākslas studijas „Ērgļi" vadītāja Sandra Lauberte stāsta, ka viņai Drusku kalnā uzticēts vadīt vienu no darbnīcām. „Rādīsim augu attēlus vai augus un līdzās tiem – ar augiem krāsotus dzijas paraugus. Apmeklētāja uzdevums būs sapārot konkrētās dzijas paraudziņu ar augu, kurš devis šim dzijas pavedienam krāsu. Līdzi ņemšu arī deviņus kamolu kokus un kādus septiņus austos lakatus. Tas būs izstādes materiāls, lai darbnīca būtu plašāka. Katrā ziņā man tas būs jauns piedzīvojums, jo Dabas koncertzāles pasākumos līdz šim neesmu piedalījusies."
Taujāta par šīs vasaras norisēm, Sandra Lauberte atzīst, ka vasara paies saistībā ar bērniem, jo uz XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem Rīgā dosies arī viņas atvases. „Visi trīs dejo tautiskās dejas. Ērgļu vidusskolas 3. klases tautisko deju kolektīvs piedalīsies ielu koncertā un gājienā, savukārt lielie saņēma ceļazīmi uz deju svētkiem un uzstāsies koncertā Daugavas stadionā."