Pateicoties ilgstošai Francijas institūta Latvijā sadarbībai ar Madonas novada pašvaldību, esam aicināti uz īpašu mākslinieku koncertu.
5. martā pulksten 15 Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas Laimas zālē uzstāsies franču māksliniece Olīvija Steindlere (vijole) un pianists Ugo Majo. Ieeja koncertā ir bez maksas. Duets sniegs programmu, ko veido F. Mendelsona, J. Brāmsa, S. Franka sonātes un E. Šosona „Poēma".
Par abiem viesiem laikrakstu informē Francijas institūta Latvijā kultūras projektu koordinatore Dita Podskočija: – Olīvija Steindlere ir vijoļspēles brīnumbērns. Viņa dzimusi mūziķu un komponistu ģimenē, pirmo reizi uz skatuves sevi pierāda jau piecu gadu vecumā. Vairāku balvu laureāte, Olīvija Steindlere ir regulāra viešņa festivālos visā pasaulē. Mākslinieci īpaši aizrauj romantisma mūzika, kuras muzikālajam repertuāram viņai tīk pievērsties.
Arī Ugo Majo nāk no mākslinieku ģimenes. Izcilu pianistu un vokālo pedagogu audzēknis, Ugo Majo regulāri piedalās dažādos mūzikas projektos. 2016. un 2017. gadā viņš sadarbojās arī ar Latvijas Nacionālo operu un baletu kā pianists un franču valodas repetitors „Fausta" un „Karmenas" iestudējumos.
2014. gadā abi mākslinieki dibina duetu. Viņu plašais repertuārs sniedzas no baroka līdz laikmetīgajai mūzikai, īpašu uzmanību veltot vācu un franču romantismam.
Dita Podskočija piebilst, ka Francijas institūts Latvijā pateicas Madonas novadpētniecības un mākslas muzejam un Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolai par sadarbību, organizējot mākslinieku uzņemšanu un koncertēšanu.
Pirmdien, 6. martā, Madonas mūzikas skolas audzēkņiem Olīvija Steindlere sniegs meistarklasi.
24.02.2017.