15. februārī pulksten 17 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks XIX Latvijas mūzikas skolu izpildītāju konkursa laureātu apbalvošana un koncerts.
Koncertam dots nosaukums „Bravo-bravissimo!", un tajā piedalīsies ne tikai skolu jaunatne, bet arī Latvijas Universitātes pūtēju orķestris diriģenta Jāņa Puriņa vadībā.
No 24. līdz 26. janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notika XIX Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss, kurā piedalījās 168 jaunie mūziķi no 50 mūzikas skolām. Konkursu vērtēja starptautiska žūrija – Latvijas profesionālie mūziķi un pedagogi, kā arī mūzikas speciālisti no ASV, Polijas un Lietuvas. Katrs dalībnieks konkursā piedalījās ar diviem skaņdarbiem – vienu obligāto (šogad visās instrumentu grupās tā bija latviešu komponistu mūzika) un izvēles skaņdarbu. Žūrijas komisija piešķīra 10 pirmās, 21 otro, 24 trešās vietas un 35 diplomus. Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas flautas klases audzēkne Kate Sabīne Lasmane (skolotājs Artūrs Grandāns) konkursā ieguva pirmo vietu un ir aicināta līdz ar citiem piedalīties laureātu sumināšanā un koncertā. Tajā muzicēs laureātu koporķestris, notiks šā gada konkursa pirmo vietu ieguvēju uzstāšanās kopā ar Latvijas Universitātes pūtēju orķestri.
– Kate spēlēs konkursa obligāto skaņdarbu – Andra Riekstiņa „Burtnieku polku", – aicināts pastāstīt par savas audzēknes uzstāšanos, teica skolotājs Artūrs Grandāns. – Atskaņos to kā solo ar orķestri, jo kā tradīcija konkursa noslēguma koncertā 1. vietas ieguvējiem ir iespēja spēlēt ar orķestri. Vēl viena interesanta koncerta tradīcija – visu laureātu koporķestris, kurā tiesības spēlēt ir tikai 1., 2. un 3. vietas ieguvējiem. Šogad tajā spēlēs trīs madonieši: Kate Sabīne Lasmane, Elīna Čeprova (3. vieta), Ralfs Liģeris (3. vieta).
Autore: INESE ELSIŅA