No 27. septembra līdz 15. novembrim Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā būs skatāma mākslinieka Ilmāra Blumberga izstāde „Lietiņš līst, lietiņš līst! Lietiņš līst! Sapērk bildītes. Sapērk bildītes. Sapērk bildītes!".
Izstādē Ilmārs Blumbergs atklās savu skatījumu par mākslinieku Voldemāru Irbi. Voldemārs Irbe (tautā saukts baskājis Irbīte) dzimis 1893. gada 13. novembrī Beļavas pagastā. Šogad māksliniekam aprit 120 gadu. Viņš ir strādājis galvenokārt pasteļtehnikā, gleznojis ainavas, pilsētu skatus, portretus.
– Irbes māksla bija tīra māksla, – uzsver Ilmārs Blumbergs. – Tā nebija ierocis, sabiedrisks medijs vai spēka izpausme. Tā bija tīra māksla, un tas šodien liekas interesanti, ka var arī tā dzīvot, kā viņš. Viņš bija ļoti cieši saistīts ar garīgo vertikāli, viņš bija reliģiozs. Tāpēc es izvēlējos Irbes atziņu: „Es bildei neticu, bet parādu viņā it kā godu Dievam." Reliģiozitāte, manuprāt, deva arī konceptuālismu viņa dzīvei, plikajām kājām, viņa eksistencei sabiedrībā un viņa mākslai.
Šogad arī mākslinieks Ilmārs Blumbergs atzīmē svētkus – 75 gadu jubileju, kuras ietvaros atklātas vairākas izstādes Rīgā. Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju viņa izstāde būs skatāma arī Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā.
Tā ir brīnišķīga iespēja aizbraukt līdz kaimiņu novadam un iepazīties ar izcilo Latvijas kultūras darbinieku mākslas pasauli arī mums.
Autore: INESE ELSIŅA