Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Beidzis pastāvēt koris „Jūsma”

INESE ELSIŅA

Autors • 05.05.2020.

Burtu lielums

Ik pa laikam diriģenti Madonas novada dziedošajiem kolektīviem mainās, diemžēl mainās arī kolektīvu pastāvēšanas fakts.

Pirms laika jaunu diriģenti ieguva Ļaudonas pagasta jauktais koris „Lai top!", Kalsnavas pagasta sieviešu koris „Silvita", Mētrienas pagasta sieviešu koris „Jūsma", jauktais koris „Madona". Tagad jāinformē, ka Mētrienas pagasta sieviešu koris „Jūsma" ir beidzis pastāvēt.
– Ar sieviešu kori „Jūsma" sadarbojos kora diriģentes Baibas Āboliņas-Smirnovas laikā, tāpēc zināju šo kolektīvu un pieņemt pārmaiņas – vadīt „Jūsmu" – likās iespējams, –
laikrakstam saka Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas skolotājs Artūrs Grandāns. – Tomēr jebkuram projektam ir sākums, bet pēc zināma laika kaut kas pamainās. Pēc Dziesmu svētkiem kori „Jūsma" uzsāka vadīt jaunā un talantīgā Mūzikas akadēmijas studente Ilze Rijniece. Tad viņa pabeidza studijas, aizgāja uz Rīgu dzīvot un strādāt pastāvīgi un kolektīva vadību atstāja. Baibas Āboliņas-Smirnovas laikā „Jūsma" bija spožs koris, arī es dalībnieku skaitu korī uzaudzēju līdz trīsdesmit dziedātājām. Ilze Rijniece pamazām saskārās ar faktu, ka korī ir maz dziedātāju, tikai kādas divpadsmit entuziastes. Iedzīvotāju laukos diemžēl vairāk nekļūst, lai koris pastāvētu, vajadzīgi vairāk nekā 20 dalībnieku. Jaunie kolēģi nav tik lieli fanātiķi savā profesijā, viņi uz dzīvi skatās citādi. Līdz ar to koris „Jūsma" šogad vairs nepastāv. Ļoti žēl, jo likvidēt kolektīvu ir viegli, bet atsākt tā darbību nav vienkārši. Šajā sezonā no kora aizgāja stūrakmeņi, kas korī dzied jau sen, – Anita, kluba vadītāja, vēl kāds. Tagad no varena kora palicis sieviešu vokālais ansamblis, ko vada Sanda Paškeviča. Iespējams, dziedātāji pieplūdīs kādam citam korim, bet jebkurā gadījumā kora zaudējums ir liels mīnuss.
Artūram Grandānam šobrīd nav sava pašdarbības kolektīva, viņš vairs nevada arī Madonas kultūras nama vīru vokālo ansambli.
– Priecājos, ka vīru koris „Gaiziņš" šobrīd ir uzplaucis, kolektīvam piepulcējušies vīri no Ērgļiem, nomainījies sastāvs, ir jaunāki dalībnieki, – atklāj mūzikas skolas skolotājs. – No sieviešu koriem mūsu reģionā palicis vien Kalsnavas sieviešu koris „Silvita", bet kā būs ar Varakļāniem, vai šis novads (līdz ar to tā pašdarbības kolektīvi) perspektīvā būs pie Rēzeknes vai Madonas novada, vēl nav zināms.


06.05.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px