Multimediālā Alūksnes bānīša stacijas ekspozīcija ieguvusi galveno balvu Eiropas Kultūras tūrisma tīkla konkursā „Ilgtspējīga kultūras tūrisma galamērķis 2020" nominācijā „Industriālais mantojums".
Septiņās dažādās konkursa nominācijās piedalījās 43 dalībnieki no 16 valstīm. Pretendentus vērtēja starptautiska žūrija.
Alūksnes novada pašvaldība daudz strādājusi pie tūrisma attīstības, un Alūksnes bānīša stacija jau kļuvusi par iecienītu galamērķi gan Latvijas, gan ārvalstu tūristiem. Saņemtā balva kalpos par labu stimulu turpmākam darbam un veicinās Alūksnes bānīša stacijas atpazīstamību plašākā mērogā.
Multimediālā ekspozīcija vēsturiskajā Alūksnes dzelzceļa stacijas bagāžas šķūnī atklāta 2018. gada 1. septembrī. Ekspozīcija interaktīvā veidā atklāj desmit stāstu par Baltijā vienīgo regulāri kursējošo šaursliežu vilcienu un tā nozīmi vietējiem iedzīvotājiem, ceļotājiem un katram no mums.
Konkurss par aktuālajām tēmām tūrismā „Ilgtspējīga kultūras tūrisma galamērķis" tiek rīkots kopš 2014. gada. Piešķirtās balvas uzlabo Eiropas kultūras tūrisma objektu redzamību, rada platformu pieredzes un zināšanu apmaiņai un veicina sadarbības tīkla izveidi.
27.10.2020.