16. aprīlī pulksten 19 Madonas kultūras namā uzstāsies jaunā un talantīgā pianiste Aurēlija Šimkus un Igaunijas Nacionālās operas viessoliste Elīna Šimkus.
Koncerts būs iesāktās sadarbības ar pianistu Vestardu Šimku turpinājums. Tā kā Vestards Madonā pabija otrā starptautiskā Jāņa Norviļa jauno pianistu konkursa laikā, šoreiz viņš uz Madonas kultūras nama skatuves vēlēja redzēt un dzirdēt savu māsu un sievu.
Jaunā un talantīgā pianiste Aurēlija Šimkus plašākas auditorijas priekšā debitēja 11 gadu vecumā Latvijas deviņdesmitgadei veltītajā koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī, piedaloties projektā, kurā latviešu tautas dziesmas līdz ar viņu izpildīja arī Elīna Garanča, Gidons Krēmers, viņas brālis Vestards Šimkus un vairāki citi izcili Latvijā dzimuši mūziķi.
Aurēlija koncertos uzstājas jau kopš 7 gadu vecuma. 9 gadu vecumā ieguvusi 1. vietu Latvijas mūzikas skolu organizētajā nacionālajā jauno pianistu konkursā, kā arī vairākos citos Latvijas jauno mūziķu kamermūzikas konkursos. Pirmo solokoncertu sniegusi 11 gadu vecumā Kauņas Starptautiskajā kamermūzikas festivālā Lietuvā un kopš tā laika uzstājusies kopā ar Kauņas Filharmonisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Valsts akadēmisko kori „Latvija".
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.04.2013.
Materiālu sagatavoja
INESE ELSIŅA