25. oktobrī pulksten 19, atklājot starptautisko J. Norviļa jauno pianistu konkursu, Madonas kultūras namā uzstāsies Guntars Freibergs (marimba), Jēkabpils kamerorķestris diriģenta Mārtiņa Berga vadībā.
Programmā skanēs komponistu Neija Rosauro un Emanuela Sejornes koncerti marimbai ar orķestri.
Guntars Freibergs (attēlā), ko droši var saukt par veiksminieku mūzikā, dzimis 1991. gadā un sitamo instrumentu spēli sācis mācīties J. Cimzes Valkas mūzikas skolā. Mācības turpinājis E. Dārziņa mūzikas skolā, Maskavas Centrālajā mūzikas skolā profesora Marka Pekarska klasē, Strasbūras Mūzikas konservatorijā Francijā. Savu meistarību pilnveidojis marimbas meistarklasēs, ko vadīja profesori Keiko Abe, Momoko Kamiya, Bogdan Bacanu, Peter Sadlo, kā arī Zalcburgas Mozarteum vasaras akadēmijā un Villekrozes akadēmijā.
Guntars Freibergs spēlē marimbu, multiperkusijas, vibrofonu, bungas un timpānus, apgūst klavierspēli un komponē. Patlaban divdesmit vienu gadu vecais mūziķis studē maģistrantūrā Antona Bruknera Lincas universitātē Austrijā.
Mūziķis guvis panākumus gan konkursos Latvijā, gan starptautiskos konkursos Igaunijā, Krievijā, Itālijā, Bulgārijā un Austrijā. Kā solists uzstājies ar orķestriem Latvijā, Krievijā, Vācijā un Bulgārijā. 2011. gadā Guntars Freibergs tika nominēts Lielajai Mūzikas balvai kategorijā par spožu debiju. 2012. gada vasarā mūziķis ieguva 2. vietu prestižajā Zalcburgas marimbas spēles konkursā, kas ir vēl nebijis panākums Latvijas marimbas un perkusiju spēles vēsturē.
Autore: INESE ELSIŅA