Šodien, 17. aprīlī, pulksten 15 esam aicināti uz Madonas Novadpētniecības un mākslas muzeju, kur izstāžu zālēs atklās novadnieka Daiņa Ozoliņa darbu skati “Realitāte”.
Dainis Ozoliņš dzimis 1968. gadā, nāk no Silagala, Murmastienes pagastā. Viņš strādā akvareļa, pasteļa un sangīnas tehnikās. Absolvējis Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolu, ir profesionāls mākslinieciskās kokapstrādes speciālists.
Mākslinieks strādā ar klusās dabas kompozīcijām, mazpilsētu un lauku vidi raksturojošām ainavām, kur ikdienas šķietamā vienkāršība pārtop vizuāli izteiksmīgā stāstā, kas atklāj novada skaistumu.
– Darbos pamanīsiet arī Madonas, Varakļānu, Ludzas un Lubānas videi raksturīgo mieru un melanholisko atmosfēru, – vēsta muzeja izstāžu kuratore Sabīne Gudberga. – Par savu radošo procesu mākslinieks saka: "Māksla reizē ir atpūta, relaksācija un arī mans hobijs. Pēc dabas esmu romantiķis, man patīk klusas, nostalģiskas vietas, labprāt gleznoju dabā, arī mājās."
Daiņa Ozoliņa darbi jau izstādīti vairākās Latvijas pilsētās, tostarp Madonā, Ludzā, Varakļānos, Rēzeknē, Barkavā, Cēsīs un Valmierā. Viņa personālizstāde "Realitāte" Madonas muzejā būs skatāma līdz 31. maijam.
Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz tikšanos, kur māksla un dzeja saplūst vienotā pieredzē.
17.04.2026.