Skolēnu brīvlaikā Madonā instrumenta spēli īpašā apmācības nedēļā apgūst jaunie ģitāristi, bundzinieki, taustiņinstrumentālisti un vokālisti no visas Latvijas.
Nu jau ir sešpadsmitais pavasaris, kad pilsētas kultūras iestādēs – kinoteātrī „Vidzeme", Madonas kultūras namā un pirmo reizi – jauniešu centrā „Kubs" – līdztekus mācekļu vingrinājumiem skan dažādu stilu dzīvā mūzika un uz meistarklasēm un koncertiem ierodas starptautiska atvēziena mūziķi. Viņu sniegumu vakara stundās esam aicināti baudīt arī mēs citi – gardas mūzikas cienītāji no plašas apkārtnes. Piektdienas vakara koncertā, kas vienlaikus būs sesijas noslēguma brīdis, uzstāsies ne tikai sesijas dalībnieki, bet savu sniegumu rādīs daudzas profesionālu mūziķu apvienības: grupa „Zaļais Irsis" (Murovejs, Buiķis, Sproģis, Eunapuu, Čikens); Frank/Paškevičs DUO (Latvija-Dānija); City Jazz Youth band un sesijas meistari.
Aicināts komentēt kristīgajā pasaulē notiekošo Lielo nedēļu un tās sakritību ar jauniešu aktivitāti, kas pēc definīcijas nevar būt delikāti klusa, priesteris Rihards Rasnacis paniku necēla: – Citā laikā jaunieši no Latvijas novadiem uz nedēļu Madonā dzīvot nevarētu, šeit, savā brīvlaikā, viņi mācās, izglītojas, tas nav sekulārs izklaides pasākums.
Jaunākais sesijas dalībnieks – Kārlis Ernests Janovskis – ir astoņus gadus jauns, viņš nāk no Madonas un sesijā skolojas bungu savaldīšanā. Dalībniece, kas pirmā pieteicās šā gada sesijai un līdz ar to dāvanā saņēma T kreklu ar sesijas dizaina apdruku, arī ir madoniete. Laikrakstam Dace Cakule pastāstīja, ka abonements uz sesiju bija vecāku dāvana Ziemassvētkos un viņa to novērtē ar neviltotu prieku. „Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā mācos vijoles spēli, tā kā ģitāra arī ir stīgu instruments, pašmācības ceļā spēlēju šo instrumentu."
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.03.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto