11. janvārī Sauleskalna tautas namā tika aizvadīts vidējās paaudzes deju kolektīvu koncerts „Ar deju sākas jauns gads”.
Uz tautas nama skatuves tikās seši deju kolektīvi – mājas saimnieku godā Sauleskalna tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Atāls" un viesi – deju kolektīvs „Aizkrauklis" no Aizkraukles, deju kolektīvs „Arnika" no Carnikavas, deju kolektīvs „Amata" no Amatas, deju kolektīvs „Randiņš" no Ainažiem un deju kolektīvs „Deldze" no Leimaņiem, kas uz Sauleskalnu atveda katrs savas dejas nianses un tradīcijas.
Galvenais nosacījums deju kolektīviem šoreiz bija dejot savas mīļākās dejas, līdz ar to koncerts bija pozitīvu emociju un enerģijas pilns. Dejas mīlestība atspoguļojās arī izdomā, ko kolektīvu vadītāji ielikuši, veidojot dejas, dejas kvalitātē un jaudā. Skatītājiem bija iespēja vērot plūstošu, enerģisku un krāšņu pasākumu, jo dejotāji bija sarūpējuši gan košus tērpus, gan radoši pievērsušies dejas apdarei. Un, protams, jāuzsver, ka jau krietnu laiku pirms koncerta un vēl brītiņu pēc tā, Sauleskalna tautas nams tika piepildīts ar draudzības un optimisma pilnu gaisotni. Skanēja smiekli, atkalredzēšanās sveicieni un dejotāju savdabīgie joki. Nekādas konkurences vai sacensības, tikai dejas entuziasms, kas vieno visus sešus koncerta dalībniekus!
„Ar deju sākas jauns gads" šogad bija pirmais koncerts uz Sauleskalna skatuves, un viennozīmīgi pietiekami jaudīgs, lai uzliktu augstu latiņu tam, kas būs gada turpinājumā. Paldies kolektīvu vadītājiem Judītei Ezerkalnei, Lilitai Venterei, Anitai Gīzei, Daigai Štolniecei, Aigaram Zemzariņam un Andim Lēnmanim par deju augsto kvalitāti, kolektīvu disciplīnu un degsmi gan uz skatuves, gan ārpus tās. Tāpat jāuzsver pašmāju kolektīva „Atāls" augstā uzņemšanas un organizēšanas kultūra – dalībnieku bija daudz, bet par visiem tika gādāts visaugstākajā viesmīlības līmenī, līdz ar to katrs jutās gaidīts un novērtēts.
Uz sadejošanos!
17.01.2025.