Noskaidroti apbalvojuma „Laiks Ziedonim 2017" nominanti kategorijā par dzīvi literatūrā „Bize". Uz laureāta titulu pretendē četri bibliotekāri no dažādiem Latvijas novadiem: Sarmīte Radiņa no Madonas, Anita Strokša no Staiceles, Mārtiņš Lagzdons no Kursīšiem un Laima Liepiņa no Grobiņas pagasta. Laureāts tiks paziņots cildināšanas ceremonijā 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā.
Apbalvojums nominācijā par dzīvi literatūrā „Bize" tiks pasniegts izcilam bibliotekāram, kas ar savu darbu ir piemērs un iedvesmas avots pārējiem. Šā gada žūrijas vadītājs, žurnālists Aivars Berķis darbojas komandā ar kompetentiem vizionāriem: žurnālisti Līgu Blauu, literatūrkritiķi Ievu Kolmani, Rīgas Juglas vidusskolas direktori Aiju Melli, Latvijas simtgades biroja reģionālo projektu vadītāju Jolantu Borīti, 2015. gada laureāti, rakstnieci Inesi Zanderi, 2016. gada laureāti, latviešu valodas un literatūras skolotāju Daigu Zirnīti, fonda „Viegli" dibinātāju Ināru Kehri un dzejnieci Māru Zālīti.
Šogad apbalvojumam „Laiks Ziedonim" saņemti vairāk nekā 200 pieteikumu, no tiem nominācijā „Dzīve literatūrā" pieteikti 56 bibliotekāri (daži pat vairākas reizes).
Sarmīte Radiņa ir Madonas novada bibliotēkas galvenā bibliotekāre, kura piesaista lasītājus ar tematiskiem pasākumu cikliem, regulāri rīko sarunas ar rakstniekiem, jauno grāmatu atvēršanas svētkus, aktuāliem notikumiem veltītas dzejnieku un mākslinieku izstādes. Sarmīte ir lielisks ideju ģenerators, sešu dzejas grāmatu autore, novadnieku – autoru kopā turētāja un kopīgu pasākumu organizatore. Laikraksta „Stars" literārās lappuses „Pieskāriens" līdzveidotāja. Sirsnīga un izpalīdzīga ikvienam bibliotēkas apmeklētājam.
19.04.2017.