Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Anitras Bērziņas dažādās Gaismas

Redakcija

Autors • 05.03.2015.

Anitras Bērziņas dažādās Gaismas
Burtu lielums

Ar mākslinieci Anitru Bērziņu pirmoreiz Madonā tikāmies 2011. gadā viņas izstādē „Manas pašgleznotās gleznas".

Toreiz mūs sagaidīja nokaltušu eglīšu puduris zāles vidū, gleznās iepazinām savdabīgo mākslinieces skatu uz apkārtni, noslēpumainos enkaustikas tehnikā veidotos darbos un radošā ceļa sākumā veidotos stikla objektus. Mākslinieces intereses bijušas ļoti dažādas – gan virtuālā elektroniskā māksla, gan stikla pūšana, dažādi darbi kino veidošanas procesā, izstāžu organizēšana, grafikas dizains, interjers, bet nu jau daudzus gadus gleznošana ir galvenā. Anitra turpina gleznot ciklus kā pārdomas vai stāstus, reizēm kā absurdus. Šie stāsti izaug viens no otra, no ieraudzītā, izjustā un piedzīvotā.
Par jauno tikšanos Anitra stāsta: „Izstādē tiks eksponēti pēdējo trīs gadu darbi, kuru tēma un noskaņa man saistās ar gaismu. Katrā zālē būs sava Gaisma.
Sintētiskā Gaisma – tā ir gleznu sērija par skatuvi, par baletu, par nežēlīgo baletdejotāja mākslu.
Nekonkrētā Gaisma ir manas pašizpausmes, kuras gleznojot, esmu maz kontrolējusi procesu, tās it kā pašas uzgleznojās.
Tālā Gaisma – ceļojumi , ainavas gan no reālās dzīves, gan vīzijas.
Nefokusa Gaisma – gleznas ar mulsinošo gaismas avotu. Tas var būt no dažādiem rakursiem, bez fizikālas loģikas.
Domas Gaisma – tās ir gleznas, kurās esmu iegrimusi procesā un ilgstoši gleznojusi, tās man ir palīdzējušas aizmukt no ikdienas sadzīves.
Senā Gaisma ir instalācija. Līdz ar Pirmo Adventi mēs sākam gaidīt gaismas brīnumu gada vistumšākajā laikā un izbaudām dāvināšanas prieku. Skatītājiem būs iespēja apskatīt trīs dāvanu mājiņas, kuras katra simboliski stāsta sen, sen zināmu stāstu. Atkal un atkal no jauna."
Ir pagājis kāds laiciņš, ir vērts sakārtot atziņas par cerēto, padarīto un nepaspēto, lai veidotu nākamo gājienu.
Visi mīļi aicināti uz izstādes atklāšanu un tikšanos ar mākslinieci Anitru Bērziņu sestdien, 7. martā, pulksten 13 Madonas muzeja izstāžu zālēs.

Materiālu sagatavoja
INESE JAKOBI

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px