Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Amatiermākslas kolektīvi tiekas netradicionālā gaisotnē

DAIGA MELDERE, jauktā kora “Madona” dalībniece

Autors • 20.01.2025.

Amatiermākslas kolektīvi tiekas netradicionālā gaisotnē
Burtu lielums

Nostiprinot pērn atjaunoto tradīciju rīkot pašdarbnieku vakaru, 11. janvārī Madonas novada kultūras centrā pulcējās amatiermākslas kolektīvi, lai sevi parādītu un citus apskatītu.

Kultūras centra vadītāja Ilze Šulce, atklājot pasākumu "Šņāci Minna 2025", uzrunāja klātesošos: – Pagājušajā gadā kļuvām par Madonas novada kultūras centru. Līdz ar to mums ir vairāk darbinieku, bet arī vairāk pienākumu, kurus noteikti jūtat. Tās ir skates, lielie pasākumi, pilsētas svētki, sporta svētki, kurus gatavojam kopā ar Madonas novada pašvaldības
Attīstības nodaļu. Jums visiem saku sirsnīgu paldies – par to, ka esat, ka piedalāties visā ar sirdi un dvēseli. Jaunajā gadā novēlu mīlestību uz dziesmu, deju, mūziku, tad būsim stipri un viss mums vienmēr izdosies!
Vakars tiešām izdevās lieliski – jautrā, omulīgā gaisotnē no sākumā līdz beigām. Ja pagājušā gadā kolektīvi priecēja cits citu, rādot to, ko vislabāk māk, šogad lustīgu noskaņu piešķīra katra kolektīva īpašais skatījums uz kāda cita kolektīva darbību. Izlozes kārtībā tika noteikts, kurš kura ādā centīsies iejusties, kas simboliski sasaucās ar 2025. gada austrumu kalendāra dzīvnieku – čūsku, kas nāk ar pārvērtību, gudrības un jaunu iespēju laiku.
Pasākums sākās ar iespaidīgu aizejošā pūķa šņācienu un čūsku deju eksotisko deju grupas "Ugunspuķe" izpildījumā (vad. Gunta Dreimane). Pēc uzrunas sekoja kolektīvu interesantie priekšnesumi. Ar vārdiem "Labvakar, visi kultūras druvas kopēji!", tērpušās latviešu tradicionālajās maskās, zālē ieradās enerģiskās senioru dāmu deju grupas "Madonas dāmas" (vad. Maija Rijniece) dalībnieces, kas iekustināja visus. Tad uz skatuvi devās jauktais koris "Madona" (vad. Jānis Rijnieks), kas iemēģināja roku diriģenta apdiriģēšanā un pūšanā uz ķemmītēm. TDA "Vid-
zeme" (vad. Rudīte Jurciņa) rādīja dziedāšanas prasmes, pēc tam gan atklājot, ka viņu stihija ir kustība, un to pierādīja ar enerģisku dejas soli. Senioru deju kolektīvs "Atvasara" (vad. Maija Rijniece) uz dažām minūtēm kļuva par izcilu kori ar elegantu krauklīti vidū, bet mūsdienu deju grupa "Aliens" (vad. Vita Berkmane) priekšnesumā apvienoja briedumu un viedumu ar jaunības trakumu. Senioru koris "Mantojums" (vad. Ināra Stepāne) izdejoja "Gatves deju" un paziņoja, ka var būt gan lieliski dziedātāji, gan dejotāji – vienmēr gatavi aizstāt dejotājus skatē un jebkuru kolektīvu ārzemju koncerttūrē. Nākamie ovācijas izpelnījās folkloras kopas "Vērtumnieki" (vad. Ingrīda Grudule) dalībnieki, kas parādījās sev raksturīgā asprātīgā versijā par senioru deju kolektīvu. Madonas pūtēju orķestris (vad. Andrejs Cepītis) apspēlēja režisora un viņa trupas sadarbību un atklāja lugas iestudēšanas procesa izaicinājumus, bet vidējās paaudzes deju ansamblis "Vidzeme" (vad. Rudīte Jurciņa) attēloja mākslas darba tapšanas maģisko brīdi, ietērpjot to dejas formā. Jauniešu deju kolektīvs "Pipari" (vad. Gunta Beķere) bija ieplānojis brīnišķīgu kokles spēli, bet, tā kā kokļu nebija, atlika dejot, ko viņi arī vislabāk māk un dara. R. Blaumaņa Madonas Tautas teātris (vad. Ināra Cakule) bija iestudējis lokani kustīgi mistisku laikmetīgo deju. Vokālais ansamblis "Cantate" (vad. Sintija Paegle) pierādīja, ka ir ne tikai brīnišķīgi dziedātāji, bet spēj būt aktīvi un sprigani dejotāji. Priekšnesumos katrs ieraudzīja savu kolektīvu citā gaismā un pats par sevi drusciņ iesmaidīja.
Spēlē "Mana Madona" starp kolektīvu pārstāvjiem notika spraiga cīņa, lai 10 jautājumos noskaidrotu zinošākos, asprātīgākos un atklātu interesantus faktus, piemēram, ka Madonas novada kultūras centrā mājvietu radis 31 kolektīvs.
Īpaša pateicība Madonas pūtēju orķestrim, kas pēc priekšnesumu daļas pārējiem dāvāja balli. Tas bija lielisks uzrāviens šim gadam, kas kultūras dzīvē noteikti būs bagāts un piepildīts.
Pasākuma režijas autore, Madonas kultūras centra kultūras projektu vadītāja metodiskajā darbā Ināra Cakule atklāja, ka realizācijā iesaistījās visa kultūras centra komanda: – Varētu teikt kā sakāmvārdā – "Paši pūta, paši dega". Visi kultūras centra kolēģi darbojās kopā, lai būtu rezultāts. Īpaši šim pasākumam tika izveidota čūska, austrumu gudrais, piemeklēti gaismu efekti, skaņa. Skatuvei pūķa galvu un spēles "Mana Madona" elementus palīdzēja atvest pašvaldības komunālās nodaļas darbinieki. Katrs darīja, ko varēja. Mums ir tik radoši un atbildīgi kolektīvi! Atmosfēra bija atbalstoša, jo viens otru pazīstam. Arī laiks pēc jaunā gada ir labākais brīdis pašdarbnieku vakaram – to esam sajutuši. Ceram, ka nākamgad atkal tiksimies, tikai jādomā cita ideja. Jaunais gads ir iesācies, un pavasaris būs ļoti piepildīts. Šogad gaidāmie Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki tāpat uzliek ļoti lielu atbildību.

21.01.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px