Iznākusi otrā grāmata sērijā „Dzejas teātris", kurā apkopota 18 latviešu
autoru dzeja, kas nozīmīga, tuva un mīļa Dailes teātra leģendārajai
aktrisei mūsu novadniecei Olgai
Dreģei.
Grāmatā „Ak, sirds, tev pašai sevi jāsastop!" dzeja mijas ar sarunām, kurās aktrise atklāj savas pārdomas par dzīvi un mākslu.
„Dzejas teātris" ir jauna, oriģināla grāmatu sērija, kuras misija ir iemūžināt grāmatu lapās skatītāju iemīļotos aktieru dzejas vakarus. „Dzejas teātra" grāmatas ir mēģinājums fiksēt mirkli, lai izbaudītu to ilgāk. Dzejas izlasē Olga Dreģe iekļāvusi dzejoļus, kurus runāja savas 80. dzimšanas dienas koncertos. Grāmatā iekļautas arī sarunas ar aktrisi – emocionālas pārdomas par dzīvi un dzeju.
– Dzeja ir veids, kā uzturēt sevī dzīvu lidojuma sajūtu. Varu brīnīties un apbrīnot dzejnieka spēju uzrunāt pasauli. Cik tas ir svētīgi! Tā enerģija, dzejnieka doma mani satver. Dzejoļi paši atnāk pie manis, uzrunā, nelaiž vaļā un iegulst atmiņā. Es dzirdu, kā tie atbalsojas manā dvēselē. Runāt dzeju – tā ir pašatklāsmes, pašizaugsmes iespēja, veids, kā labāk izteikt savu būtību, – pauž aktrise.
Grāmata „Ak, sirds, tev pašai sevi jāsastop!" ir iegādājama izdevniecības „Aminori" internetveikalā, kā arī drīzumā būs pieejama iegādei grāmatnīcās visā Latvijā. Ar Olgu Dreģi sarunājās Sandra Dambiniece. Grāmatas māksliniece – Anna Aizsilniece.
Iepriekš sērijā iznākusi grāmata ar aktrises Ditas Lūriņas iecienītāko dzeju.
30.12.2020.