Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aizvadīts mākslas plenērs Cesvainē

INESE ELSIŅA

Autors • 31.07.2018.

Aizvadīts mākslas plenērs Cesvainē
Burtu lielums

25. jūlijā Cesvaines novada pašvaldības zālē tika atklāta gleznu izstāde „Mākslas plenēram 5 gadi".

Izstāde ir kā atskats uz Cesvainē notiekošo mākslas plenēru piecgadi. Daudzi autori, kuru gleznas izliktas ekspozīcijā, šogad atkārtoti piedalījās nedēļu ilgajā plenērā. Aktivitātes organizatore Ērika Dogana priecājas, ka notikumam šoreiz pievienojās seši dalībnieki no Krievijas (Maskava, Jaroslavļa) un Baltkrievijas (Minska).
– Mēs cits citu zinām, nekādu lielu pārsteigumu nav, tāpēc šogad mērķis bija plenēram piesaistīt tālākus dalībniekus, – atzina Ērika. – Cita skola, cits stils, bija interesanti. Albertina Ariksina un Vladimirs Ariksins no Jaroslavļas ir profesionāli mākslinieki, kas ikdienā gatavo vitrāžas un mozaīkas. Viņi strādā emaljas tehnikā, solīja, ka nākamgad uz Cesvaini varētu atbraukt ar meistarklasi, aicināja ciemos arī pie sevis.
– Man svarīga ir kopābūšana, tas, ka cits no cita mācāmies, apmaināmies pieredzē, kas kļūst par lādiņu visam nākamajam gadam, – uzsvēra kalsnaviete Olita Šlesere (attēlā). Olita nevienu Cesvaines plenēru līdz šim nav izlaidusi: – Šogad īpaši gatavojos cianotipijas meistardarbnīcai, ko vadīja Zane Beģe-Begge. Gaismas tehnikā – cianotipijā – dominē tikai viena krāsa – zilā. Līdzi ņēmu fotogrāfijas, no tām gatavoju negatīvu, un procesā tapa četri darbi. Vienu darbiņu gleznoju plenēra kolekcijai.
Plenēra dalībnieku uzdevums ir gleznot Cesvaini. Ārzemnieki kā allaž īpaši jūsmoja par pili, uzgleznoja arī luterāņu un katoļu baznīcas, turklāt ieraudzīja un atklāja ļoti interesantus skatpunktus.
– Man šogad arī bija pils tēma, – vēstīja Ērika Dogana. – Uzgleznoju četrus darbus ar Cesvaines pili.
– Nav lielas nozīmes, vai esi profesionāls mākslinieks vai ne. Ja glezno no sirds un darbā ieliec savu dvēseli, skatītājs vienmēr to jutīs, – atziņās dalījās Albertina Ariksina (attēlā) no Jaroslavļas. – Tas, kas notiek Cesvainē, ir unikāli un brīnišķīgi, Krievijā šādu plenēru nav daudz, tādēļ par iegūto pieredzi un kontaktiem esam gandarīti. Kopā ar vīru Latvijā esam pirmo reizi un esam sajūsmā.
Vaicāta par aktivitātēm ārpus gleznošanas, plenēra organizatore pieminēja iepazīšanās ballīti, koncertu, sarunas, dziesmas un improvizēto darbu izstādi plenēra noslēgumā. Atzina, ka nedēļa gleznošanai mākslas plenēram visiem liekas par īsu.


01.08.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px