9. martā Madonas kultūras namu piepildīja pūtēju orķestru dalībnieki, jo pie mums notika Latgales un Vidzemes novadu skolēnu pūtēju orķestru skate.
Trīs grūtības pakāpju grupās skatē sacentās Latgales un Vidzemes reģionu izglītības iestāžu pūtēju orķestri. Mūsu novadu skatē pārstāvēja Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas pūtēju orķestris "Vivo" diriģenta Artura Kloppes vadībā. Konkursa nolikums paredz, ka kolektīvi tiek iedalīti grupās pēc izpildāmo skaņdarbu grūtības pakāpes. Jo augstāka pakāpe, jo sarežģītāks repertuārs. 21. gadsimta pūtēju orķestru mūzikā raksturīga liela stilu un žanru brīvība. Repertuāra lielāko daļu vairs neieņem marši, tomēr pūtēju orķestris ir pirmais ziņnesis, jo tas izskan un to sadzird tālu.
Panākumi skolēnu pūtēju orķestru skatē
Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas pūtēju orķestris "Vivo" žūrijai atskaņoja latviešu tautas dziesmu "Pie Dieviņa gari galdi" Artura Kloppes apdarē, tradicionālo polku "Pumpiņpolka" Artura Kloppes apdarē un Alfrēda Bozendorfera skaņdarbu "Psalms 148". Kolektīvs ieguva I pakāpi un visaugstāko punktu skaitu B grupā – 42,29 punktus.
– Tas ir simtprocentīgs apliecinājums Madonas novada logo "Esam augstāk!", – komentē skolas pedagogs Artūrs Grandāns. – Madona ir ne tikai Ziemas galvaspilsēta, bet arī pūtēju orķestru galvaspilsēta. Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas pūtēju orķestris "Vivo" reģionālajā orķestru skatē uzstājās pirmais un ieguva visaugstāko punktu skaitu. Ieskatam B grupas rezultāti: Naujene – 37,25 punkti (II pakāpe), Daugavpils – 37,80 punkti (II pakāpe), Gulbene – 38,83 punkti (I pakāpe), Rūjiena, Preiļi – 39,75 punkti (I pakāpe), Madona – 42,29 punkti (I pakāpe).
Pateicība orķestra diriģentam Arturam Kloppem, Gaitim Pujātam, visiem skolas pūšaminstrumentu nodaļas pedagogiem un orķestra dalībniekiem! Skates dalībkolektīviem tas ir pēctecības ceļš – atbildīga gatavošanās Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas Rīgā notiks 2025. gada vasarā un ir lielākais notikums bērnu un jauniešu kultūras dzīvē reizi piecos gados. Skate apliecināja, ka skolēnu pūtēju orķestru nozare Vidzemē un Latgalē ir dzīva.
Vidzemes reģiona stīgu instrumentu spēles konkurss
11. un 12. martā Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā otro reizi savukārt ritēja Vidzemes reģiona mūzikas skolu stīgu instrumentu spēles konkurss. Tajā piedalījās Vidzemes reģiona mūzikas skolu izglītojamie četrās vecuma grupās, kopumā 44 dalībnieki no 14 skolām. Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolu pārstāvēja 11 audzēkņi: vijolnieki – Karlīna Avišāne, Linda Beļauniece, Elīna Cirpone, Aurēlija Anna Matīsa, Dārta Elīza Macijevska, Jānis Ankravs, Marta Solovjeva; čellisti – Marija Agate Paegle, Eduards Labucis, Rasa Irbe, Roberts O'Salivans.
Uz konkursu kopumā ieradās pārstāvji no Inčukalna Mūzikas un mākslas skolas, Ādažu novada Mākslu skolas, Limbažu Mūzikas un mākslas skolas, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas, Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas, P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas, Ķekavas Mūzikas skolas, Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis", Ogres Mūzikas un mākslas skolas, Valmieras Mūzikas skolas, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas, Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas, Salaspils Mūzikas un mākslas skolas, Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas.
Iegūst godalgotas vietas
Vidzemes reģiona mūzikas skolu vijoles, alta un čella spēles izglītojamajiem tā bija iespēja gūt profesionālo izaugsmi un konkursu praksi. Konkursa gaitā skolēni izpildīja divus dažāda rakstura un stila skaņdarbus. Žūrija, tos izvērtējot, ņēma vērā skaņdarba grūtības pakāpes atbilstību grupai – programmas izvēli; skaņdarba satura izpratni un māksliniecisko sniegumu; tehniskā izpildījuma līmeni; nošu teksta precizitāti, kā arī artistiskumu un priekšnesuma kultūru. Konkursu vērtēja žūrija: Dace Pūce, Arigo Štrāls un Inese Štrāle.
Vairāki J. Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēkņi konkursā ieguva augstas vietas: Karlīna Avišāne – 1. vieta, ped. Velga Sokirka. Eduards Labucis – 1. vieta, Marija Agate Paegle – 2. vieta, abiem ped. – Iveta Graubiņa-Zviedre. Linda Beļauniece – 2. vieta, ped. Velga Sokirka. Aurēlija Anna Matīsa – 2. vieta, ped. Gunta Riekstiņa. Rasa Irbe – 2. vieta, ped. Iveta Graubiņa-Zviedre. Elīna Cirpone – 3. vieta, ped. Gunta Riekstiņa; visiem nosauktajiem audzēkņiem koncertmeistare – Ieva Hartmane. Marta Solovjeva – 3. vieta, ped. Inese Freija, Dārta Elīza Macijevska – 3. vieta, ped. Gunta Riekstiņa, abām vijolniecēm koncertmeistare – Jolanta Grase.
Pasākumu rīkoja Vidzemes jauno talantu atbalsta fonds sadarbībā ar Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolu.
17.03.2023.