Kopš 2007. gada “Braku” muzejs regulāri piedalās akcijā “Muzeju nakts”.
Šogad pasākums aizritēja jaukā un sirsnīgā atmosfērā. Lai gan laiks bija vēss un dažbrīd lija, apmeklētājus tas nebiedēja. Galvenie ciemiņi bija ģimenes ar bērniem – no Madonas novada, kā arī no Ogres, Jēkabpils un Cēsu novada. Tā kā esam draudzīgi visa vecuma apmeklētājiem, tad piedāvājām dažādas aktivitātes un radošas darbnīcas.
Sīklopu kūtiņā sadarbībā ar skolotājām Vizmu Veipu un Līgu Kļaviņu uz koka pamatnes varēja veidot savu dabas glezniņu. Pie Lailas Saulītes bija iespēja izzināt Blaumaņa daiļdarbu vērtības, minot tēlus, darbu nosaukumus un iepazīstot rakstnieka personību. Dzīvojamajā mājā, kur bija vissiltāk, varēja čakli iesaistīties trīs darbnīcās. Skolotāja Liena Bukovska, akcentējot zirgu kā vienu no lauku sētas galvenajām vērtībām, aicināja katram veidot savu zirdziņu, izmantojot kartona sagatavi un dzijas kamoliņus, varēja arī šos mājdzīvniekus zīmēt un izkrāsot. Danuta Kiopa mudināja papīram dot otru elpu un, izmantojot to otrreiz, salocīt glītu grāmatiņu, kastīti, bumerangu. Smalkākie pirkstiņi no pērlītēm veidoja skaistus eņģelīšus. Savukārt pie kūku meistares Kristīnes Liģeres varēja gatavot un krāsnī apcept desas. Darbnīcai bija neparasts nosaukums "Desu dēšana". Un tā nav nejaušība, R. Blaumanis pat uzrakstījis šādu dzejoli, norādot, kā agrāk gatavoja desas.
"Braku" pagalmā bērnus tik ļoti priecēja mini zoo "Karlīnas", kuri apskatei bija atveduši dažādus trusīšus un kaziņas. Te bija jautri, jo dzīvnieciņus varēja barot, pamīļot un aprunāties. Lielie prieki sākās, kad kāds pamanījās no krātiņa izmukt un paskraidīt pa "Braku" pagalmu. Piemēram, kaziņa pat paviesojās drēbju klētiņā. Tikpat jauki bija apciemot poniju, ar kuru bērni varēja pavizināties. Paldies Ilmāram Vezetiu un viņa ģimenei. Kad jau krēsloja, uz dzīvās uguns bija uzvārīta zupa, izceptas pankūkas. Par to paldies Valdai Putenei un viņas palīgiem. Visu Muzeju nakts pasākuma laiku varēja savu vēderiņu palutināt ar gardajām kūkām un smalkmaizītēm, kuras piedāvāja "KL Kūkas".
Paldies visiem, kuri palīdzēja un atbalstīja, kopā izdevās un sanāca godam, cilvēki no sirds priecājās par "Braku" sētas dzīvīgumu, aktivitātēm un skaistumu. Arī muzejam gandarījums, ka varējām iepriecināt vairāk nekā 300 apmeklētāju.
23.05.2025.