1. jūnijā valdošās koalīcijas partiju sanāksmē tika panākta vienošanās par 32 miljonu eiro atbalstu kultūras nozares iziešanai no „Covid-19" pandēmijas izraisītās krīzes.
Sadalījums nozarē plānots trijās vienādās daļās – pabalstiem, infrastruktūrai un modernizācijai jeb radošuma atbalstam, kas ietvertu valsts pasūtījumu un radošo personu stipendijas.
Kultūras ministrs Nauris Puntulis šobrīd nav precizējis sadalījuma detaļas, un arī uz žurnālistu jautājumu par Nacionālās akustiskās koncertzāles iespējamu iekļaušanu šajā programmā ministrs nav atbildējis. Plāns ietver trīs pamata sadaļas – zaudējumu kompensācija valsts kultūrorganizācijām (teātriem, muzejiem, koncertorganizācijām), kā arī privātajam sektoram par pilnībā pārtraukto darbību ārkārtējās situācijas laikā, atbalsts radošām personām un valsts pasūtījuma radīšana – gan individuālām personām, gan nozarēm kopumā.
03.06.2020.