Šogad jau trešo reizi mūsu pilsētā pulcēsies jaunie pianisti no vairākām valstīm. Dalībai konkursā pieteikušies 29 jaunie censoņi no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Azerbaidžānas un Ukrainas.
Konkursa atklāšanas dienā 17. janvārī pulksten 19 dzirdēsim nu jau pasaulslaveno latviešu pianistu Vestardu Šimku, kas tradicionāli mūsu pilsētā viesojas ar solokoncertu. Īpaši priecājamies, ka Vestards Šimkus nu jau otro reizi ir piekritis piedalīties konkursa žūrijā. Žūrijas komisijas priekšsēdētāja būs Kijevas Mūzikas akadēmijas profesore Natālija Gridņeva no Ukrainas, trešais žūrijas loceklis būs Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas pedagogs Lauri Veinmā.
Konkursantu uzstāšanās ir atklāta publikai, tādēļ gaidīsim madoniešus, kas varēs baudīt jauno pianistu sniegumu un atbalstīt četras J. Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēknes: Līvu Šahno, Zani Gerenbergu (ped. Līga Cepīte), Dagniju Kuduri (ped. Tatjana Savicka) un Lāsmu Moniku Melderi (ped. Ija Voiniča).
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.01.2014.
Autore: ILZE TOMSONE,
Jāņa Norviļa Madonas
mūzikas skolas skolotāja,
klavierspēles metodiskās komisijas vadītāja
AGRA VECKALNIŅA foto