Šonedēļ Madonas Valsts ģimnāzijas skolēni tāpat kā pārējā Latvijas izglītojamo saime uzsākuši pilnvērtīgu mācību darbu. Taču pirmā skolas diena – 1. septembris – izglītības iestādes kolektīvam un atbalstītājiem iesākās Saieta laukumā, kur skolas kolektīvs vienmēr Zinību dienā pulcējas svētku noskaņā.
Jaunajā mācību gadā Madonas Valsts ģimnāzijas 13 klasēs mācību darbu uzsāk 271 audzēknis. 80 skolēni pārnākuši no citām skolām. Izveidotas divas 7. klases, kuru audzinātājas ir skolotājas Zane Beģe-Begge un Līga Ragaine. Jaunizveidoto 10. klašu audzinātāju pienākumi uzticēti skolotājām Diānai Vaidotei un Vijai Bebrišai.
Lai dotu atbalstu un pleca izjūtu cits citam, ģimnāzijas audzēkņiem un skolotājiem ir brīnišķīga tradīcija – 1. septembra svinībās uz mirkli sadoties rokās.
Jaunā mācību gada akcenti
– Katrā ģimenē, kurā šodien pamodās kāds skolēns vai patstāvīgajās gaitās devās kāds students, šī diena ir īpaša, – svētku dienas izjūtas noformulēja Madonas Valsts ģimnāzijas direktore Vanda Maderniece. Jaunajā mācību gadā direktore ikvienam novēlēja mērķtiecību un saskanīgu darbu: „Virzīsimies uz tiem uzdevumiem, ko valstī nosprauž jaunā izglītības reforma. Lai vecākiem izdodas pamanīt savu bērnu veiksmes un viņus uzslavēt! Lai izdodas pamanīt arī bērnu neveiksmes un būt par stiprāko atbalstu to novēršanā!"
Tā kā jaunais mācību gads būs īpašs ar to, ka Latvijas tauta gatavojas svinēt savas valsts simtgadi, iestādes vadītāja aicināja atcerēties, ka paveiktie darbi sniedz liecību ne tikai par to autoriem pašiem, bet šo darbu atbalss sniedz liecību par skolu, pilsētu un izglītības sistēmu valstī. Tādēļ katrs skolai piederīgais tika aicināts just atbildību gan individuālā, gan valstiskā līmenī.
Jauniešu galvaspilsētas statuss
Madonas pilsētai nākamais gads būs īpašs ar to, ka ir izcīnīts Latvijas Jauniešu galvaspilsētas statuss. Kā akcentēja direktore, tas ir iepriekšējo gadu jauniešu aktivitātes rezultāts. Ieguvums, kas nākamajam dzīves gadam ārpusskolas darbā uzliks jaunu atbildības latiņu.
– Kad būsim aizvadījuši šo mācību gadu, kopā ar skolas absolventiem svinēsim ģimnāzijas 15 gadu pastāvēšanas jubileju. Ir iecerētas izmaiņas mācību telpu izvietojumā, ir iecerēts tik daudz… – aizdomājās vadītāja.
Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs piebilda, ka Madonas Valsts ģimnāzija Jauniešu galvaspilsētas aktivitātēs kļūs par svarīgu un būtisku sastāvdaļu. – Izsaku pateicību ģimnāzijas vadībai un skolotājiem par ieguldīto darbu, sagatavojot skolu jaunajam mācību gadam. Novēlu būt vienotiem, stipriem, saliedētiem un šo dienu uztvert kā jaunu sākumu jaunām zināšanām, prasmēm un jaunai pieredzei, – vēlēja pašvaldības pārstāvis.
Viesu apsveikuma vārdi
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris jaunā mācību gada sākumu kā īpašu notikumu attiecināja uz septīto un divpadsmito klašu audzēkņiem. „Septītie ir nokļuvuši jaunā vidē, bet ļoti īpašs šis mācību gads būs skolas devīto un divpadsmito klašu audzēkņiem. Tieši viņiem būs jāizdara pareizā izvēle, kur strādāt vai uz kurieni doties mācīties pēc skolas beigšanas." Visiem ģimnāzijas audzēkņiem pilsētas pārvaldnieks novēlēja cīnīties un ar saviem darbiem parādīt to, ko katrs var paveikt vislabāk.
Madonas katoļu draudzes prāvests priesteris Pāvils Kamola savā uzrunā atsaucās uz redzamu zīmi Saieta laukumā – svētku dekoru, kurā bija piestiprinātas ļoti daudzas krāsainas papīra lidmašīnas. – Novēlu, lai, skatoties uz šo apgreznojumu, jūs, skolēni, aizdomātos par savu siržu skaistumu, par to dažādību un ekspresijas spēku. Savās domās jūs katrs esat gatavs lidojumam un sapnim, bet diegi, ar kuriem lidmašīnas ir piestiprinātas, norāda, ka katram no jums ir nepieciešams arī kāds neuzkrītošs pavediena satvars, zināma palīdzība. Tikai pēc tam jūs aizlidosit iespējami tālu un ar iespējami lielu gudrību.
Kā priesteris Pāvils Kamola klātesošajiem novēlēja Dieva svētību. „Lai Dievs svētī arī skolotājus, audzinātājus, vecākus un visu Madonu! Mēs kā draudze par skolēniem arī lūdzamies un pat esam noskrējuši jūsu nodomā vairāku kilometru garu distanci."
06.09.2017.