Jaunais mācību gads Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolā ir sācies ļoti cerīgi. Madonas novadā tā ir viena no nedaudzajām skolām, kur salīdzinājumā ar iepriekšējo mācību gadu ir palielinājies izglītojamo skaits. Šai ziņā Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskola pēc Madonas pilsētas 1. vidusskolas (690), Madonas pilsētas 2. vidusskolas (314) un Madonas Valsts ģimnāzijas (268) ir saglabājusi ceturtās lielākās skolas statusu Madonas novadā.
– Patlaban mūsu skolā mācības uzsākuši 176 skolēni. Divus puišus no Krustpils uzņēmām arī pagājušajā nedēļā, bet šodien par iespējām mācīties Ļaudonā interesējās vēl viena meitene no Liezēres, – pirmdien situāciju, uzsākot jauno mācību gadu, raksturoja skolas direktors Guntis Lazda.
Pirms gada mācības Ļaudonā 1. septembrī uzsāka 155 izglītojamie, bet mācību gada noslēgumā to bija 153, tātad šajā mācību gadā šis skaits ir palielinājies par vairāk nekā 20. Skolas direktors to skaidro gan ar veiksmīgo skolēnu piesaisti no pašu un arī kaimiņu novada, gan ar īstenoto projektu, atjaunojot skolas internātu, par ko jāpateicas Madonas novada pašvaldības domes finansiālajam atbalstam un Ļaudonas pagasta pārvaldes iniciatīvai un ieguldījumam. Bez internāta būtu grūti skolai piesaistīt skolēnus no citiem pagastiem un novadiem. Turklāt skolēniem ir arī iespēja uz izglītības iestādi doties un mājās atgriezties katru dienu. To nodrošina divi autobusi – viens autobuss skolēnu pārvadāšanai ir pagasta pārvaldei, bet otrs (ar 33 vietām) tiek nomāts no SIA „Madonas ceļu būves SIA".
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.09.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto