LR Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības kvalitātes valsts dienests ir pieņēmis lēmumu uz sešiem gadiem – līdz 2020. gada 26. janvārim – akreditēt A. Eglīša Ļaudonas vidusskolu un tajā īstenotās divas izglītības programmas: pamatizglītības programmu un vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programmu.
Nopietns darbs
Kā sarunā atzina A. Eglīša Ļaudonas vidusskolas direktors Guntis Lazda, skolas kolektīvs akreditācijai sāka gatavoties laikus.
– Tika ieguldīts nopietns darbs, toties tagad esam gandarīti, ka akreditāciju ir ieguvusi gan izglītības iestāde, gan abas īstenotās izglītības programmas. Paldies skolotājiem, visam skolas personālam, ka varējām tai godam sagatavoties un pieņemtais Izglītības kvalitātes valsts dienesta atzinums ir pozitīvs. Paldies, protams, arī skolēniem un vecākiem, bez kuru atbalsta ir grūti iedomājama sekmīga akreditācijas norise, – uzsvēra skolas direktors Guntis Lazda.
Akreditācijas komisiju, līdzīgi kā citur, nozīmēja Izglītības kvalitātes valsts dienests, šajā komisijā var ietilpt tikai sertificēti eksperti. Akreditācijas komisija A. Eglīša Ļaudonas vidusskolā strādāja Rēzeknes 1. vidusskolas direktora Jāņa Poplavska vadībā, un tajā bija iekļauti arī eksperti no Cēsīm un Balvu novada.
Akreditācijas komisija A. Eglīša Ļaudonas vidusskolā cītīgi darbojās divas dienas. Tika veikta gan skolēnu aptauja, gan pārrunas ar skolas padomi (uzsvaru liekot vecāku viedokļu izzināšanai), skolas pašpārvaldi un metodisko padomi, kurā ietilpst 5 metodisko komisiju vadītāji. Tika pārbaudīta dokumentācija un inspicētas mācību stundas latviešu valodā, angļu valodā, matemātikā – kopskaitā 12 mācību stundas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.02.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto