Šīs nedēļas nogalē izlaidumus svinēs vispārizglītojošo skolu 12. klašu audzēkņi, bet vēl nedēļas gaitā – pirmdien, otrdien, trešdien un pat piektdien, 17. jūnijā, divpadsmitie liek eksāmenus.
Tiesa gan, tie ir pārbaudes darbi izvēles priekšmetos – vācu valodā (13., 14. jūnijā), franču valodā (14. jūnijā), fizikā (15. jūnijā) un ķīmijā (17. jūnijā). Izstrādāti un noteikti arī papildtermiņi centralizēto eksāmenu kārtošanai, kas notiks no 20. jūnija līdz 7. jūlijam. Kā informē Madonas novada domes izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne, papildtermiņos centralizētos eksāmenus kārto skolēni, kas nav varējuši ierasties uz valsts pārbaudes darbiem vai nu slimības, vai citu attaisnojošu iemeslu dēļ. Papildtermiņā centralizētos eksāmenus konkrētos datumos skolēni dosies likt uz Rīgu.
Vaicāta par audzēkņu skaitu, kas novadā kārto centralizēto eksāmenu fizikā un ķīmijā, izglītības nodaļas vadītāja informēja, ka vakar Madonas Valsts ģimnāzijā apvienoto fizikas eksāmenu kārtoja 18 izglītojamie (Madonas Valsts ģimnāzijas, Madonas pilsētas 1. un Madonas pilsētas 2. vidusskolas audzēkņi), bet rīt, 17. jūnijā, apvienoto eksāmenu ķīmijā kārtos 10 divpadsmitie – Madonas Valsts ģimnāzijas un Madonas pilsētas 1. vidusskolas skolēni.
Autore: INESE ELSIŅA