Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Valsts ģimnāzijas apmainās pieredzē

Redakcija

Autors • 03.02.2010.

Valsts ģimnāzijas apmainās pieredzē
Burtu lielums

Janvāra izskaņā Madonas Valsts ģimnāzijā notika valsts ģimnāziju skolēnu pašpārvalžu pieredzes apmaiņa, uz ko ieradās pārstāvji no Valmieras, Gulbenes, Preiļu, Alūksnes un Madonas Valsts ģimnāzijas.

Jaunieši piedalījās diskusijā „Skolēnu padomes loma manā skolā", kas notika novada domes zālē, darbojās radošajās darbnīcās Madonas Valsts ģimnāzijā un apmeklēja Madonas Valsts ģimnāzijas skolēnu padomes organizēto pasākumu „Lielā mūzikas balva", kas notika pilsētas kultūras namā.

– Sadarbība starp valsts ģimnāzijām notiek dažādās jomās, – pastāstīja Madonas Valsts ģimnāzijas direktore Vanda Maderniece. – Ir erudītu konkursi, zinātniski pētniecisko darbu konkursi, biznesa plānu konkursi, konkursi svešvalodās, citos mācību priekšmetos. Katra Valsts ģimnāzija (kopumā esam 21) organizē kādu aktivitāti visām pārējām. Mācību gada sākumā tiekamies Āgenskalna Valsts ģimnāzijā Rīgā un tad apstiprinām plānu, kurā Valsts ģimnāzijā kas notiks.

Madonas Valsts ģimnāzijā šai ziņā ieplānoti divi pasākumi:
viens – skolēnu pašpārvaldēm, otrs – biznesa plānu konkurss, kas notiks aprīlī. – Pie sevis aicināsim tos autorus, kuru darbus vēlēsimies redzēt prezentācijas formā un ko tālāk vērtēs žūrija, – nākamo aktivitāti komentēja direktore. – Paši esam bijuši Cēsu Valsts ģimnāzijā uz dabaszinību konkursu (3. vieta), ir bijušas vairākas atklātās olimpiādes. Cenšamies braukt uz tuvākajām skolām, jo pilnīgi visus pasākumus izbraukāt nav reāli. Ar transportu šādos gadījumos ģimnāzijai palīdz novada pašvaldība.

Kamēr jaunieši darbojās savā nodabā, atbraukušo valsts ģimnāziju pedagogi – direktoru vietnieki audzināšanas darbā – iepazinās ar Madonas bērnu un jauniešu centru, uzzināja, kādas iespējas brīvā laika pavadīšanā ir Madonas jauniešiem. Viens no viesiem tika iekļauts arī žūrijas komisijā, kas vērtēja norises „Lielajā mūzikas balvā".

Pasākuma mērķis bija rosināt skolēnu aktīvu iesaistīšanos skolas dzīvē, veicināt sabiedriskā darba organizēšanai atbilstošo iemaņu un prasmju apgūšanu, nostiprināt draudzību valsts ģimnāziju audzēkņu vidū.

– Jaukākais ir tas, ka visi runātāji ar tādu lepnumu stāstīja par savām skolām, ka aizrāva pārējos, – novērojumos dalījās skolotāja Iveta Vabule. – Ikdienā dzīvojam katrs savās izpausmēs, bet te varēja apdomāt, ka perspektīvā var ko pamainīt, pārņemt citam no cita. Man pašai likās interesanta alūksniešu ideja rīkot apskāvienu dienu, kurā skolēni un skolotāji cits citam izrāda uzmanību.

– Labākais citās ģimnāzijās ir tas, ka viņiem ir lielākas telpas, – pēc diskusijām secināja Valdis Cielēns no Madonas Valsts ģimnāzijas. – Tomēr daudzi ģimnāzisti saskaras ar finanšu problēmām – viņi nevar īstenot pasākumus, ko vēlētos, jo tie izmaksā dārgi. Mums šai ziņā ir privilēģijas – ir skolas attīstības fonds, no kā pasākumiem piesaistām līdzekļus.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 04.02.2010.

Autore: INESE ELSIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px