1996. gada 1. aprīlī ar izglītības un zinātnes ministra rīkojumu astoņām republikas skolām tika piešķirts valsts ģimnāzijas statuss.
Sākot ar 2003. gadu, šī tipa skolām ik gadu pievienojas vēl kāda. 2006. gadā ar valsts ģimnāzijas nosaukumu lepojās 15 skolas, bet patlaban šis statuss ir 24 ģimnāzijām.
Madonas Valsts ģimnāzija dibināta 2003. gadā pēc Madonas pilsētas ģimnāzijas reorganizācijas. Viens no mācību iestādes mērķiem ir sagatavot intelektuālā, praktiskā un ētiskā ziņā darba un izglītības tirgū konkurētspējīgus, Latvijas valstij uzticīgus jauniešus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.03.2011.
Autore: INESE ELSIŅA