Saeima ceturtdien, 4. martā, atkārtoti uzdeva Ministru kabinetam vērtēt prasību 1.-4. klašu skolēniem mācību laikā lietot mutes un deguna aizsegus.
Kā informē Saeimas Preses dienests, ar Saeimas lēmumu valdībai plānots uzdot atkārtoti izvērtēt, vai situācija epidemioloģiskajā jomā kopš šā gada 12. janvāra, kad jaunāko klašu skolēniem atstāta spēkā iepriekš noteiktā prasība par mutes un deguna aizsega lietošanu mācību procesa laikā un ārpus tā, nav mainījusies un vai šī prasība izglītojamajiem 1.-4. klasē nebūtu atceļama.
Lēmuma projektu sagatavojusi Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, ņemot vērā Saeimā vēlreiz iesniegto kolektīvo iesniegumu „Ļausim bērniem skolā brīvi elpot", ko parakstījuši 10 129 pilsoņi.
Iniciatīvas autori iesniegumā atzīmējuši, ka atkārtoti aicina pārskatīt prasību par obligātu masku valkāšanu jaunākajās klasēs, ņemot vērā, ka Ministru kabinets iepriekš lēmis atstāt spēkā savu līdzšinējo lēmumu par sejas masku lietošanu sākumskolā.
5.03.2021.