Madonas Valsts ģimnāzija (MVĢ) arī šogad turpinās piedalīties Eiropas Sociālā fonda un Izglītības un zinātnes ministrijas izglītības satura un eksaminācijas centra projektā „Mācību satura izstrāde un skolotāju tālākizglītība dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju priekšmetos".
– Tas nozīmē to, ka bijusī 10.c klase, kas šogad būs 11., turpinās aprobēt jauno mācību saturu un tā apguves metodes četros priekšmetos – fizikā, ķīmijā, bioloģijā un matemātikā, – saka MVĢ direktore Vanda Maderniece.
Šogad 11.c klase turpinās strādāt ar jaunajiem mācību materiāliem, kuru piegāde skolai turpinājās arī vasarā. Jaunie mācību līdzekļi nonāca gan mācību kabinetos, gan laboratorijās, lai mācību procesu pēc iespējas tuvinātu dzīvei un lai skolēniem būtu labāka izpratne par dabaszinātņu mācību priekšmetiem.
– Protams, no priekšmetu skolotājiem dalība šajā projektā prasa papildu darbu, taču ar saviem pienākumiem viņi tiek galā veiksmīgi. Skolotāji arī regulāri sazinās ar saviem kolēģiem citās skolās, kurās notiek jaunā mācību satura un materiālu aprobācija, un kopīgi pēc viņu ieskatiem tiek veikti labojumi, jo gadās, ka šis tas no mācību vielas ir jāizņem, jāprecizē grūtības pakāpes un vielas apguvei veltāmais laiks. Katrā ziņā mācību process gan skolotājiem, gan skolēniem ir kļuvis interesantāks, ir vērojama arī izaugsme. Ja apbrobācija tajās skolās, kurās tiek veikts pilotprojekts, norisināsies sekmīgi, tad ar laiku šīs mācību metodes varētu tikt ieviestas visās Latvijas skolās, – par to, kāda atbildības nasta ir skolotājiem un skolēniem, stāsta skolas direktore.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 01.09.2007.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto