25. janvārī izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe savā pirmajā reģionālajā vizītē devās uz Latgali.
Ministre apmeklēja Līvānu 1. vidusskolu un tikās ar Latvijas izglītības pārvalžu vadītājiem, kas šogad pirmo reizi pulcējās uz ikmēneša semināru.
Semināra gaitā Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) speciālisti iepazīstināja ar aktualitātēm vispārējā izglītībā, par paveikto Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu jautājumos, informēja par IZM nozīmīgākā ikgadējā apbalvojuma „Izglītības un zinātnes ministrijas Gada balva 2008" pretendentu izvirzīšanu, kā arī iepazīstināja ar gaidāmo ES struktūrfondu darbības programmu.
Tā kā bērnu skaits Latvijas skolās sarūk, ministrija strādā arī pie tā, kādam tuvākajā nākotnē būtu jābūt skolu tīklam. – Ja dzīvojam pēc principa, ka nauda seko skolēnam, lai skolu pastāvēšanā līdzekļi tiktu izmantoti racionāli un neciestu izglītības kvalitāte, skolās nevarētu būt mazāk par 72 skolēniem, – informē rajona izglītības pārvaldes vadītāja Veronika Caune. – Ministrija ir par to, lai 1.-6. klašu audzēkņi skolojas tuvāk dzīvesvietai; sākot no 7. klases, bērni jau varētu doties (viņus aizvestu) uz skolu arī tālāk no savas dzīvesvietas. Iespējams modelis, ka mazās sākumskolas kļūst par lielo skolu filiālēm.
Autore: INESE ELSIŅA