Vasara paskrējusi vēja spārniem. Lai gan vēl tikai pirms dažām dienām saule mūs vēlīgi lutināja ar saviem dāsnajiem stariem, rudens elpa ir uzveikusi vasarīgo maigumu. Cēlie gladiolu zobeni, krāsainās asteru zvaigznes un majestātiskās dālijas, kas sagūlušas bērnu rokās, nešaubīgi liecina – ir sācies jaunais mācību gads. 1. septembris Madonas novadā atausa saulains, lai gan dzestrs.
Ērgļu vidusskolas pagalmā uz svinīgo 1. septembra pasākumu pulcējās kupls skaits skolēnu – zinības šeit 2022./2023. mācību gadā uzkrās 220 skolēni, no kuriem 27 uzsāks skolas gaitas 1. klasē. Lielāko klašu skolēni uz skolu devās ar smaidu un pārliecību, ka jaunais mācību gads izvērtīsies veiksmīgs un pozitīviem iespaidiem bagāts. Ja vēl iesākumā pirmklasnieku sejās bija manāma nedrošība un bailes, turoties pie rokas saviem krustvecākiem – divpadsmitajiem -, tās ātri izzuda. Prieks par atkalredzēšanos ar draugiem un skolotājiem ir daudz lielāks par skumjām, ko rada atvadas no vasaras. Jāpiebilst, ka šogad Ērgļu vidusskolas plašajai saimei pievienojas ne tikai pirmīši – par savām jaunajām mājām to sauc arī šīs mācību iestādes jaunā direktore Gaļina Kraukle.
– Šodien satraukumu izjūtam mēs visi, arī es. Vēlos sveikt pirmklasniekus un visus pārējos skolēnus, kuri šajā gadā uzsāk mācības Ērgļu vidusskolā. Gribu teikt paldies, ka esat izvēlējušies tieši šo skolu par savu izglītības un zināšanu ieguves vietu. Neviena skola nebalstās tikai uz direktoru vien, tām pamatā ir trīs stabili fundamenti – skolotāji, skolēni un viņu vecāki. Mums visiem ir jāsadarbojas roku rokā, jāmācās vienam no otra, jāatbalsta vienam otrs, lai ikviens justos drošs, ka mērķis tiks sasniegts. Skola māca bērniem atbildību, patstāvību un sadarbību. Gribu pateikt lielu paldies skolotājiem un ikvienam par tik labi paveiktu darbu – Maigai Pickai, Valdai Griezānei un visiem pārējiem, kuri tik daudz darījuši šīs skolas labā. Šajā mācību gadā priecājos par Kaivas Bukovskas pievienošanos mūsu pulkam, viņa būs direktora vietniece audzināšanas darbā un veidos dažādus pasākumus, kas padarīs interesantāku skolas ikdienas dzīvi, – klātesošos uzrunāja Ērgļu vidusskolas direktore Gaļina Kraukle.
Viņa vēlēja skolas saimei savstarpēji saprasties un atbalstīt citam citu, lai mācību gads izdotos veiksmīgs un būtu sasniegumiem bagāts. Ar svinīgu uzrunu skolēnus, skolotājus un bērnu vecākus sveica Ērgļu apvienības pārvaldes vadītāja Elita Ūdre.
– Es savas skolas gaitas vienmēr atceros ar prieku, jo mums bija draudzīgs kolektīvs. Vasara ir beigusies, un jaunais mācību gads ir klāt – par to liecina ne tikai datums kalendārā, bet arī termometra stabiņš. Ikviens no jums šodien šeit ir ieradies ar savām izjūtām – kāds nevarēja sagaidīt šo brīdi, kāds pamostoties domāja, ka varētu vēl mazliet pagulēt… Tomēr beigu beigās visi esat šeit ieradušies smaidīgi, priecīgi un darboties griboši. Visīpašākās izjūtas ir pārņēmušas gan pašus mazākos, gan lielākos, jo viņos rosās daudz jautājumu par to, kā būs. Būs labi, par to esiet pārliecināti! Pirmklasniekus sagaida jauka un labestīga audzinātāja, kurai var prasīt jebko, un vajadzības gadījumā droši var pieturēties pie rokas 12. klases skolēniem, – iedrošināja Elita Ūdre.
Galvenais ir mācīties un darīt visu ar prieku, tad panākumi būs un iecerētais izdosies. Sveikt Ērgļu vidusskolas saimi bija ieradusies Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītājas vietniece Sarmīte Jansone, kas sacīja, ka Zinību diena ir svētki ikvienai skolai.
– Bērni un jaunieši visā Madonas novadā ar satraukumu un prieku dodas uz skolu, bet mērķi, ar kādiem šajā rītā modāties, ir katram savi. Pirmīšos pavisam noteikti valdīja satraukums, turoties vecākiem pie rokas, taču tam nav pamata, jo skola ir draugs un atbalsts katram no jums. Novēlu, lai jūs piepildāt savus sapņus un ieceres, taču tas, kā un kad šie sapņi piepildīsies, atkarīgs no katra individuāli. Jums jāprot sadarboties ar skolotājiem un vienam ar otru, tad izdosies viss. Baloni, kas šeit tik cēli plīvo līdzi vējam, apliecina, ka jums ir sapņi, tie tikai jālaiž lidojumā, – aicināja Sarmīte Jansone, uzsverot, ka spēks, enerģija un izturība būs nepieciešama gan skolēniem un skolotājiem, gan direktorei, lai darbs vainagotos ar panākumiem un nākamais mācību gads izdotos krāsains un visādā ziņā veiksmīgs.
2.09.2022.