30. maijā noritēja Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas izlaidums. Absolventi ir spējuši savienot mācības vispārizglītojošajā skolā un mūzikas skolā, veltot mūzikas apguvei ļoti ilgu laiku un pacietību. Svētki ir kā apliecinājums lielajam, kopīgajam audzēkņu, vecāku un skolas pedagogu darbam.
Izlaiduma viesus Madonas novada kultūras centrā sagaidīja mūzikas skolas orķestris, kas visiem radīja skaistu, graciozu un svinīgu svētku sajūtu.
Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas direktors Mārtiņš Bergs savā uzrunā akcentēja: – Šī ir īpaša diena visiem klātesošajiem, bet visīpašākā tā ir 24 absolventiem, viņu vecākiem un skolotājiem. Absolventi, paldies par ieguldīto darbu, un šīs spējas, kas jums mūzikas skolā ir dotas, gribat vai negribat, sekos jums līdzi
visu dzīvi.
Svinīgā akta laikā, kad izsniedza profesionālās ievirzes izglītības apliecības, klātesošos ik pa laikam priecēja skolas beidzēju muzikālie priekšnesumi.
Absolventi veltīja pateicības vārdus ģimenēm un pedagogiem: – Paldies vecākiem, kuri saskatīja mūsos talantu, vēlmi muzicēt un aicināja iestāties mūzikas skolā. Liela daļa no šodienas absolventiem kādā brīdī ir gribējuši izstāties no mūzikas skolas, tādēļ paldies, ka mums ticējāt, atbalstījāt, un tieši tādēļ varam svinēt izlaidumu. Protams, paldies skolotājiem, kuri bija klātesoši no šī mūzikas ceļojuma sākuma līdz pašām beigām. Jūs mums iemācījāt ne tikai to, kā spēlēt kādu konkrētu instrumentu vai kā saprast mūzikas teoriju, bet arī attieksmi un mīlestību uz mūziku, kas mūsos saglabāsies visas dzīves garumā.
Savukārt jauniešu vecāki uzrunā uzsvēra: – Šķiet, vēl nesen svinējām savu atvašu bērnudārza izlaidumu, bet nu jau esam mūzikas skolas izlaidumā kopā ar mūsu talantīgajiem jauniešiem. Šajā ceļā ir ieguldīts nenovērtējami liels darbs, pacietība un atbalsts. Mīļie skolotāji, ar gudrību, aizrautību un neatlaidību jūs esat pacietīgi veidojuši jaunus, talantīgus mūziķus. Esat atstājuši paliekošu nospiedumu mūsu bērnu dzīvēs un izglītībā. Esat iemācījuši kāpt augstāk un just dziļāk – dvēseles bagātību, ko neviens viņiem nevar atņemt. Paldies skolotājiem, kas uzklausīja, iedvesmoja, iedrošināja kāpt uz skatuves un mirdzēt!
Absolvents Lotārs Kļaviņš pēc izlaiduma dalījās iespaidos: – Būt mūzikas skolas absolventam ir neparasta un nedaudz skumja izjūta. Skolā nomācījos sešus gadus un tikai pašā pēdējā brīdī apzinājos, ka uz mūzikas skolu vairs nebūs jānāk. Pirmās divas mūzikas skolas klases mācījos Ķekavas mūzikas skolā. Bungas turpināšu spēlēt arī turpmāk, jo tas man patīk un padodas. Nervozākie mūzikas skolas eksāmeni bija mūzikas literatūrā un solfedžo.
Absolvente Dārta Elīza Macijevska laikrakstam pastāstīja: – Patiesībā vēl līdz galam neesmu aptvērusi, ka pēc visiem šiem mācību gadiem esmu pabeigusi mūzikas skolu. Mācījos astoņus gadus, kā arī apmeklēju sagatavošanas klases. Ar izlaidumu vēl nekas nebeidzas, jo mūzika vienmēr ir klātesoša. Šogad ar mūzikas skolas orķestri došos uz dziesmusvētkiem. Sākotnēji gribēju mācīties flautu, bet kaut kādā veidā tomēr nonācu pie vijoles. Divus gadus piedalījos Vidzemes reģiona mūzikas skolu stīgu instrumentu spēles audzēkņu konkursā un abus gadus tajā ieguvu trešās vietas. Vijoli profesionāli turpmāk nespēlēšu, bet noteikti atradīšu veidu, kā, kur un ar ko kopā spēlēt, jo šī instrumenta spēle man ļoti patīk.
Sveicam un lepojamies ar Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas absolventiem!
06.06.2025.