29. aprīlī Madonā, jaunatnes multifunkcionālajā centrā „Kubs", ritēja Madonas novada mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāju apbalvošanas pasākums 10.-12. klašu skolēniem, pedagogiem, vecākiem un pašvaldības pārstāvjiem.
Sarīkojumu atklāja Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne, atgādinot, ka pēc mēneša jau noslēgsies mācību gads. – Tradīcija, ko esam iedibinājuši pirms vairāk nekā pieciem gadiem, ļauj šodien tikties svētku mirklī un kopīgi atskatīties uz to, kā veicies mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos, – tikšanās saturu iezīmēja vadītāja. – Paldies jauniešiem par ieguldījumu un devumu, jo jūs arī šajā mācību gadā esat mums devuši iespēju ar jums lepoties. Paldies kolēģiem – skolotājiem – par prasmēm, laiku un zināšanām, ko nesavtīgi esat dāvājuši saviem audzēkņiem. Lai mums visiem ir zināšanas, kas palīdz pasauli darīt labāku!
Apsveikuma vārdi
– Jaunietis un zināšanas ir kā puzle ar neierobežotu skaitu gabaliņu, – sveicot pasākuma dalībniekus, aizdomājās Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs. – Katru dienu, mēnesi, katru mācību gadu šīs puzles gabaliņu skaits palielinās, un kopīgā bilde kļūst lielāka, skaistāka, krāsaināka. Šajā mācību gadā jūs katrs savu puzli esat pilnveidojis, padarījis lielāku un bagātāku. Neapstājieties pie sasniegtā, jo tā ir jūsu zināšanu puzle, jūsu vērtība un bagātība, ko neviens nevar atņemt. Un vienmēr pasakiet paldies pedagogiem, vecākiem, ģimenei, draugiem – visiem, kas palīdz sasniegt jums vairāk un labāk. Paldies olimpiāžu dalībniekiem par darbu aizvadītajā mācību gadā!
– Laiks aizsteidzas ātri, ja to pavadām interesanti, aizraujoši un piepildīti, – raksturoja Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas speciāliste Sarmīte Jansone. – Mācību gads skolēniem bijis interesants un aizraujošs, jo bijis piepildīts ar sacensību garu, azartiskumu, piedaloties atklātajos konkursos, neklātienes konkursos un dažādos televīzijas konkursos. Viss summējas kopā, dodot ieguvumu zināšanu un pieredzes jomā. Un pat ja konkursos nav veicies tik izcili, kā iecerēts, jebkurš domājošs cilvēks mācās arī no savām neveiksmēm, kas kļūst par virzītājspēku turpmākajam darbam.
Statistikas rādītāji
Analizējot ainu, kā Madonas novada skolēniem veicies priekšmetu olimpiādēs, Sarmīte Jansone minēja, ka 2014./2015. mācību gadā no Madonas starpnovadu apvienības novada olimpiādēs piedalījušies 1300 skolēnu, 956 no viņiem bijuši Madonas novada jaunieši. Valsts olimpiādēs piedalījušies 34 Madonas reģiona skolu audzēkņi, no Madonas novada – 28. Reģiona olimpiādēs piedalījušies 14 starpnovadu apvienības pārstāvji, tai skaitā deviņi jaunieši no Madonas novada.
– Pārliecinoši novadu apvienībā dominē lielākais un spēcīgākais – Madonas – novads, – rezumēja izglītības nodaļas speciāliste.
– Piedaloties 53 olimpiādēs, no kurām 35 bijušas novadu apvienības olimpiādes, mums ir arī uzvaras. Kopumā Madonas novada skolēni ieguvuši 280 godalgotu vietu, 91 uzvara pienākas vidusskolu posmam jeb jauniešiem no 10. līdz 12. klasei.
Kā lielāko lepnumu runātāja pieminēja sasniegumus reģiona un valsts olimpiādēs. Reģionā šajā vecuma grupā gūtas trīs godalgotas vietas, valsts olimpiādēs – sešas. Atklātajās olimpiādēs iegūtas astoņpadsmit godalgas, sešpadsmit godalgotas vietas iegūtas par skolēnu pētnieciskajiem darbiem. Šo uzvaru sasniegšanai savas pūles pielikuši ne tikai skolēni, arī 122 skolotāji.
Vēl būtiski, ka Madonas starpnovadu olimpiādēs piedalījušies audzēkņi no visām piecpadsmit Madonas novada skolām.
Trīs visizcilākie olimpieši
Turpinājumā tika sveikti mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāji. Kā pirmais – Madonas Valsts ģimnāzijas 12. klases audzēknis Miķelis Dāvids Rikveilis, kas ieguvis 1. vietu vēstures novadu apvienības olimpiādē, 1. vietu valsts vēstures olimpiādē, 1. vietu bioloģijas olimpiādē, piedalījies valsts bioloģijas olimpiādē, 3. vietu ieguvis matemātikas olimpiādē, 2. vietu – atklātajā Latgales vācu valodas olimpiādē, 2. vietu Vidzemes jauno ģeogrāfu skolas atklātajā olimpiādē un 1. vietu valsts ģeogrāfijas olimpiādē. Maijā Miķelim vēl jācīnās par iespēju piedalīties pasaules ģeogrāfijas olimpiādē.
Kā viena no visspožākajām audzēknēm tika sveikta arī Madonas pilsētas 1. vidusskolas 12. klases skolniece Madara Brenčeva. Madara šajā mācību gadā ieguvusi 1. vietu latviešu valodas un literatūras novada olimpiādē, 2. vietu valsts latviešu valodas un literatūras olimpiādē, 1. vietu franču valodas olimpiādē, 3. vietu valsts franču valodas olimpiādē, 1. vietu ekonomikas olimpiādē, piedalījusies valsts ekonomikas olimpiādē, ieguvusi 3. vietu novada vēstures olimpiādē, piedalījusies valsts vēstures olimpiādē, 2. vietu ieguvusi fizikas olimpiādē, 3. vietu bioloģijas olimpiādē, Atzinību valsts konkursā „Pazīsti savu organismu", Atzinību Vidzemes reģiona olimpiādē „Politika un tiesības".
Kā trešais labākais skolēns tika sumināts Madonas Valsts ģimnāzijas 11. klases audzēknis Māris Bazulis, kas ieguvis 1. vietu novada apvienības bioloģijas olimpiādē, Atzinību angļu valodas olimpiādē, 1. vietu angļu valodas publiskās runas konkursā, 2. vietu filozofijas olimpiādē, 3. vietu novadu apvienības ģeogrāfijas olimpiādē, Atzinību valsts ģeogrāfijas olimpiādē, 2. vietu Vidzemes reģiona Jauno ģeogrāfu skolas atklātajā olimpiādē, godalgu Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursā un 3. pakāpi šī konkursa valsts pārbaudījumā.
Turpinājumā tika sveikti arī citi jaunieši, kuri izcīnījuši godalgas mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos.