Vasara ir laiks, kad skolu absolventi pārstartē dzīvi un dodas pasaulē, lai pieteiktos jaunam mācību cēlienam vai uzsāktu darba gaitas. Madonas Valsts ģimnāzijas absolventei Līnai Ivanovai šis izvēles posms jau ir vakardiena. Viņa pēc studiju pirmā gada Dānijā ir atkal mājās un gatava dalīties jauniegūtajā pieredzē.
– Līna, pastāsti, lūdzu, uz kurieni veda tavi mācību ceļi.
– Mana skola atrodas Jitlandes pussalas vidū, pilsētā, kurā ir 40 tūkstoši iedzīvotāju. Izvēlējos apgūst specialitāti starptautiskajā tirdzniecībā un dizaina tehnoloģijās, līdz ar to galvenokārt mācāmies mārketingu un tirdzniecību. Tas ir divu gadu kurss, pielīdzinot Latvijas sistēmai – pirmā līmeņa augstākā izglītība. Pēc tam viena gada laikā ceru iegūt bakalaura grādu.
– Kā īsti notika izvēle par labu studijām ārzemēs un pieteikšanās mācībām Dānijā?
– Viss notika diezgan neplānoti, jo, kad skolotāja (Līnas klases audzinātāja Aija Šmeisa. – Aut.) piedāvāja informāciju par šīm studijām, aizsūtīju pieteikumu un tiku pieņemta. Tā kā man nebija īstas skaidrības, ko es gribētu studēt Latvijā, izlēmu par labu braukšanai uz Dāniju. Gribēju padzīvot citā valstī, gūt cita veida pieredzi.
– Kā ar dzīvošanas apstākļiem?
– Kad atbraucu uz Dāniju, skola piedāvāja apmesties kopmītnēs. Šo piedāvājumu pieņēmu, bet tas izrādījās diezgan dārgs, jo cenā ietilpa arī divas maltītes. Tā kā apstākļi mani neapmierināja un biju jau iepazinusies ar skolasbiedriem, nolēmu pārvākties uz citurieni. Tā nu trijatā īrējām kādu dzīvoklīti, bet augustā, kad atkal būšu Dānijā, pārvākšos uz dzīvi atsevišķi.
– Vai pārējie skolasbiedri pamatā ir no Dānijas?
– Nē, klasē ir ļoti liels mikslis. Pirmajā pusgadā bija vairāki apmaiņas studenti, otrajā pusgadā viņi aizbrauca uz mājām. Bet tāpat esam no Vācijas, Igaunijas, Polijas, Nīderlandes, Anglijas, Dānijas, Beļģijas, Islandes, Latvijas un viena meitene – no Ķīnas.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 10.07.2007.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto