Vidzemes Augstskola sadarbībā ar Ērgļu arodvidusskolu ir izstrādājusi jaunu izglītības programmu „Koka ēku celtniecība un ekobūves", kuras realizācija tiks uzsākta 2011./2012. mācību gadā.
Ērgļu arodvidusskolai ir pieredze vairāku ar koka ēku celtniecību saistītu izglītības programmu īstenošanā: esam izglītojuši gan koka ēku celtniekus, gan namdarus, gan guļbūves ēku celtniekus. Namdari un guļbūves ēku celtnieki skolā izglītojas arī pašlaik, un jaunieši šajās programmās tiks uzņemti arī nākamajā mācību gadā. Uzkrātā pieredze bijusi pietiekama, lai iesaistītos kopējā projektā ar Vidzemes Augstskolu, izstrādājot koledžas programmu (pabeidzot – 1. līmeņa augstākā izglītība). Programmas direktore ir bijusī Ērgļu arodvidusskolas būvniecības priekšmetu skolotāja Inguna Bauere.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.05.2011.
Autore: SANITA DĀBOLIŅA,
Ērgļu arodvidusskolas direktora vietniece