Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības rīkotajā izglītības un zinātnes darbinieku brīdinājuma streikā, kas notika 27. novembrī, piedalījās daudzas Madonas reģiona skolas.
No Varakļānu novadā esošajām izglītības iestādēm streikā piedalījās divas iestādes – Varakļānu vidusskola (23 darbinieki) un pirmsskolas izglītības iestāde „Sprīdītis" (14 darbinieku).
Izprotot streika būtību, vecāki tika lūgti rast alternatīvas bērnu pieskatīšanas iespējām, tomēr izglītojamie, kuri bija ieradušies izglītības iestādēs, tika pieskatīti, kā arī nodrošināta to drošība un ēdināšana.
No Lubānas novadā esošajām izglītības iestādēm streikā piedalījās Lubānas pirmsskolas izglītības iestāde „Rūķīši" un Meirānu Kalpaka pamatskola.
Cesvaines novadā streikoja gan pirmsskolas izglītības iestādes, gan vidusskolas, gan internātpamatskolas skolotāji.
Komentē Cesvaines vidusskolas direktors Didzis Baunis: – Cesvaines vidusskolā nestreikoja tie skolotāji, kuri devās uz Gulbeni kopā ar skolēniem, kas dejo tautiskās dejas. Vienu skolotāju atstājām iestādes lielajā ēkā, viņš bija atbildīgs par to, ja kāds audzēknis skolā ierodas, lai tiktu pieskatīts. Otrs skolotājs ar tādu pašu uzdevumu tika atstāts sākumskolā.
To, vai streiks nesīs augļus, direktors apšauba: – Tas gan ir mans personīgais viedoklis, jo līdz galam nav skaidras arodbiedrības izvirzītās prasības: vai streiks ir par algu paaugstināšanu, vai par izglītības reformu kopumā. Reformā iestrādātas daudzas labas lietas, bet ir arī lietas, kam nevar piekrist. Galvenais visā pasākumā, lai samaksas modelis skolotājiem būtu taisnīgs, otrs, ko uzskatu, – vajag likvidēt principu „nauda seko skolēnam". Tas jaunajā modelī ir saglabāts, kas nozīmē, ka problēma nav atrisināta. Mūsu valstī iedzīvotāju blīvums ir ļoti nevienmērīgs: ir Pierīga, kur skolas ir audzēkņu pārblīvētas, un lauku reģioni, kur skolās mācās 15-20 bērnu. Nīderlandē princips „nauda seko skolēnam" būtu labs, bet Latvijā tas nav pieņemams, jo ir netaisnīgs. Tai pašā laikā jaunajā modelī ir noteikta skolotāju slodze, beidzot ir pateikts, par ko skolotājam maksās, ir izregulēti skolotāja pienākumi, likvidēta nevienlīdzība starp reģioniem algu jomā. Iespējams, ka labo lietu jaunajā modelī ir pat vairāk, nekā slikto. Uzskatu, ka tādā veidā streikot, kā tas notika 27. novembrī, Latvijas skolotājiem nevajadzēja, jo šāds streiks būtisko nerisina.
Izglītības iestādes Ērgļu novadā streikā nepiedalījās. Kā laikrakstam pastāstīja Ērgļu vidusskolas sekretāre Mārīte Avotiņa, Ērgļu vidusskolā mācību process 27. novembrī netika pārtraukts. „Mums bija tikai divas skolotājas, kas streikoja individuālā kārtā. Viņas bija skolā uz vietas, bet mācību darbā nepiedalījās. Streiku neatbalstīja arī Ērgļu pirmsskolas izglītības iestāde. Lēmumu nestreikot pieņēmām tāpēc, ka neredzējām skaidru motivāciju, kādēļ tas būtu jādara."