Vakar Madonas novada skolu, pirmsskolas izglītības iestāžu un profesionālās ievirzes iestāžu pedagogi tikās tradicionālajā skolotāju augusta konferencē, lai smeltu iedvesmu jaunajam mācību gadam, kas jau klauvē pie durvīm.
Jau ierasti pedagogu tikšanās iesākās ar metodisko apvienību un darba grupu sanāksmēm, kur konkrēti tika diskutēts par profesionālo darbību jaunajā mācību gadā, un tam sekoja kopīga konference Madonas pilsētas kultūras namā. Tā iesākās ar Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītājas vietnieces Sarmītes Jansones sveicienu: – Šī mums ir svētku diena – diena jaunā 2014./2015. mācību gada zīmē, kurā jūtama starta sajūta pirms jauna darba cēliena. Mums ir ļoti svarīgi, lai, pirmkārt, visi kolēģi sajustu šo jauko kopības un pleca izjūtu, ka mēs esam vienoti kā liela saime un veicam kopīgu darbu ar cēlu mērķi, esot gatavi sadarboties un citam citu atbalstīt šajā procesā. Tāpat pirms jaunā darba cēliena mums katram ir būtiski ielūkoties sevī, padomāt par to, kāds būs jaunais sākums. Lai gan daudziem no klātesošajiem arī vasaras cēliens ir aizritējis dažādos projektos, vasaras nometnēs, ceļot savu profesionālo kvalifikāciju kursos vai labojot centralizēto eksāmenu darbus, katrs, smeļot spēku jaunajam mācību gadam, noteikti kādā brīdī esam padomājuši par to, kā uzsāks darbu, ienākot rudenī klasē, vai par to, kā jutīsies izglītojamie skolēni. Tātad patiesībā ne tikai aizejošās vasaras un rudens pietuvošanās vēstneši, bet arī iekšējais pulkstenis katrā no mums dod šo signālu, kas vēstī, ka atkal esam jauna sākuma priekšā. Un tas nozīmē, ka jau savās domās un darbos esam tam gatavi. Šodien, esot kopā, pasmelsimies iedvesmu un spēku katrs sev, jo pedagogs citiem varēs dot tikai tad, ja pats būs bagāts.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.08.2014.
Autore: RITA TURKINA
AGRA VECKALNIŅA foto