Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Skolotāju dienā kļūst par skolotājiem

Redakcija

Autors • 09.10.2012.

Skolotāju dienā kļūst par skolotājiem
Burtu lielums

Skolotāju diena Madonas pilsētas 2. vidusskolā šogad tika svinēta atšķirīgi no citiem gadiem, kad divpadsmitie uz brīdi kļūst par skolotājiem, bet skolotāji – par skolēniem, un nedaudz nenopietnā gaisotnē šī apmaiņa nes svētku izjūtu.

Šogad 5. oktobrī Madonas pilsētas 2. vidusskolā viss notika pa īstam –
mācību stundas netika atceltas, vien sākumskolas audzēkņiem mācību darbu vadīja gados jauni skolotāji – skolas 12. klases audzēkņi.
– Visas stundas notika pēc skolotāju tematiskā plāna, 12. klašu audzēkņi pirms tam gāja uz konsultācijām pie priekšmetu skolotājiem, lai ieietu viņu sliedēs un strādātu atbilstoši apgūstamajai vielai, – „Staram" pastāstīja Madonas pilsētas 2. vidusskolas direktora vietniece ārpusklases darbā un 12. klases audzinātāja Jeļena Safonova. – Tā nebija Ēnu diena, kad skolēni pasīvi vēro skolotāja darbu, tā drīzāk bija profesionāla prakse, līdzīgi, kādu iziet studenti pēc pedagoģijas kursa apguves augstskolā. Līdz ar to šo pieredzi varam saukt par nelielu praktikumu, kura laikā divpadsmitie guva reālu ieskatu skolotāja darbā.
Vaicāta par saņemtajām atsauk-smēm, Jeļena Safonova neslēpa, ka diena izdevās, atsauksmes ir labas, jo sākumskolas bērni bija gatavi darbam un normālai mācību stundai. „Stundu laiks netika saīsināts, darbs notika mācību plāna ietvaros, vien pāris minūšu jaunie kolēģi varēja izpausties absolūti radoši. Tie, kam labāk patīk un padodas matemātika, mācīja šo priekšmetu, bet tie, kam tuvākas valodas un literatūra, mazajiem vadīja humanitāro priekšmetu stundas."
Tā kā 5. oktobris bija piektdiena, vairāki 12. klašu audzēkņi (kopumā viņi ir divdesmit trīs) veica klašu audzinātāja darbu – aizpildīja skolēnu dienasgrāmatas, veda bērnus uz pusdienām, dalīja ābolus.
Pulksten 13 skolas pedagogi tika aicināti uz koncertu. Tajā uzstājās visu klašu skolēni, lai gan sarīkojuma lauvas tiesu uz saviem pleciem iznesa skolas divpadsmitie. Uzstājās 1. klases audzēkņi, sākumskolas skolēni, kuri ieguvuši godalgotas vietas skolas dzejas lasīšanas konkursā, muzicēja dažādu klašu ansambļi skolotājas Anitas Melnupas vadībā.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 09.10.2012.

Autore: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px