Maijā noslēgsies vērienīgākās skolotāju bezmaksas digitālās mācības programmā "Samsung Skola nākotnei". Tajā 120 skolotāji un direktori no visas Latvijas četrus mēnešus apgūst digitālās prasmes un gatavo digitālo pārmaiņu projektus savai skolai.
Projekta mērķis ir rast veidus, kā ar tehnoloģijām uzlabot skolēnu sasniegumus mācībās. Skolu komanda, kuras projektu "Iespējamās misijas" (IM) treneri un žūrija novērtēs par ilgtspējīgāko, īstenojamu daudzos mācību priekšmetos, un kas vislabāk veicinās sadarbību skolā, saņems 10 000 eiro jaunākajām Samsung tehnoloģijām.
"Mācības "Samsung Skola nākotnei" nav nekāds "plezīrs", bet reāls darbs. Mums skolā noder viss apgūtais, bet īpaši – Tviteris. Sociālie tīkli ir ļoti labs un vienkāršs veids, kā svarīgu informāciju ātri nodot lielam skolēnu skaitam. Arī novadā, līdz sākām lietot Tviteri, neviens nezināja par mūsu skolas aktivitātēm, tagad tas ir mainījies. Mūsu skolotājas arī rīko Tvitera lietošanas kursus, daloties ar jauniegūtajām zināšanām. Pats galvenais, ka ne tikai jūtam ļoti lielu progresu mūsdienu tehnoloģiju jomā skolotāju vidū, bet arī skolēnos ir radusies lielāka interese mācīties. Tāpēc pēc Samsung mācībām mēs noteikti "raksim" tālāk, lai atklātu arvien jaunus un noderīgus rīkus," pieredzē dalās Madonas pilsētas 1. vidusskolas skolotājas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.04.2014.
Autore: EVA MAŽĪTE,
"Samsung Skola nākotnei"