Ar jaunām cerībām gaidīts jaunais 2020./2021. mācību gads vakar svinīgi iesākās Zinību dienas noskaņās. Kopumā Latvijas 677 vispārizglītojošajās skolās šoruden mācības uzsākuši aptuveni 214 371 skolēns, – tā liecina Izglītības un zinātnes ministrijas provizoriskie dati.
Plānots, ka no visiem vairāk nekā 20 000 ir pirmklasnieku. Precīzi dati par skolēnu skaitu katrā izglītības posmā būs zināmi mācību gada pirmās nedēļas izskaņā. Tāpat zināms, ka šajā mācību gadā Latvijā skolēniem durvis vērušas 677 izglītības iestādes, no tām 291 – pašvaldību dibinātās vidusskolas un ģimnāzijas, 236 – pamatskolas, 43 – sākumskolas un 44 – speciālās izglītības iestādes, kā arī 63 privātās izglītības iestādes.
– Kopā ir spēks, kopā varam vairāk, kopā ir drošāk un kopā izdodas labāk, – uzrunājot savas skolas saimi, 1. septembrī uzsvēra Madonas pilsētas vidusskolas direktore Inese Strode. – Esam Saieta laukumā, lai pēc pusgadu ilga pārtraukuma ieraudzītu viens otru, redzētu, cik liels ir mūsu skolas kolektīvs, cik skaista ir Madona un cik labi ir būt kopā. Madonas pilsētas vidusskolā mācības uzsāk 980 audzēkņi, strādā 98 skolotāji, pirmklasnieku gaitas mūsu mācību iestādē iesāk 118 skolēni. Šajā mācību gadā kolektīvam pievienojušies divi jauni skolotāji – 5.c klases audzinātāja un matemātikas skolotāja ir Vera Butāne, bet 2. un 5. klasēs sportu mācīs skolotājs Mikus Sokolovs. Lai mācības klātienē nebūtu jāpārtrauc, visiem skolēniem un darbiniekiem jābūt īpaši atbildīgiem, jāievēro nepieciešamās drošības prasības.
Direktore atklāja, ka pārmaiņas skārušas skolas ēku – remontdarbi rit sporta zālē, un ir cerība, ka jau šogad skola iegūs atjaunotu sporta kompleksu. Nākamā gada sākumā rekonstrukcijas darbi tiks uzsākti skolas ēdamzālē un aktu zālē, bet pavasarī plānots uzsākt visu mācību korpusu rekonstrukciju.
Skolas vadītāja neslēpa, ka jaunajā mācību gadā skolēni un skolotāji 1., 4., 7., 10. klasēs saskarsies ar jaunu mācību saturu, kas ietekmēs arī vērtēšanas sistēmu. Bez tam 7. klasē liktie pamati inženierzinātnēs ļāvuši 10. klasēs atvērt tehnikas virziena grozu ar padziļinātu fizikas, bioloģijas un programmēšanas apgūšanu. Savukārt labi sasniegumi svešvalodās ļāvuši jauniešiem piedāvāt padziļināti apgūt svešvalodas un sociālās zinātnes.
Izskanēja pateicība skolotājas Līgas Kārkliņas vadītajiem skolēnu mācību uzņēmumiem, jo skolotājas liktie pamati uzņēmējdarbībā 5.-9. klašu grupā otro gadu Madonas pilsētas vidusskolas mācību uzņēmumus ierindojuši labāko godā visas Latvijas mērogā.
– Panākumi un izcilība neveidojas vienā dienā, tas ir mērķtiecīgi virzīts ikdienas darbs, pienākumi un atbildība, kas, kļūstot par ieradumu, ved uz sasniegumiem visās jomās, –
piebilda Inese Strode. – Ticu, ka mēs kopā spēsim sekmīgi noorganizēt jauno mācību gadu, un atslēgas vārdi šim periodam būs – protu, varu, spēju!
– Šobrīd dzīvojam citā laikā, citā pasaulē, tāpēc jo īpaši gaidīts ir 1. septembris, kad varam pulcēties Saieta laukumā un baudīt cits cita klātbūtni, – sveicot Zinību dienā, savu izjūtu pauda Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs. – Būsim atbildīgi, gādīgi, zinoši, lai klātienē būtu iespēja būt kopā visa mācību gada garumā. Skola ir iespēju laiks. Tā ir iespēja būt zinošākiem, gudrākiem, gādīgākiem, iespēja augt kā personībām, veidoties kā cilvēkiem. Lai stipra ir skolas komanda, un izmantosim visas skolas sniegtās iespējas!
Madonas Valsts ģimnāzijas kolektīvs Zinību dienu Saieta laukumā iesāka ar direktores Vandas Madernieces atgādinājumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī martā. Līdz ar to skolas kolektīvam nācās domāt un darbu pārkārtot citādāk – skolēniem bija jākļūst patstāvīgākiem, mācības notika attālināti. – Paldies skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem par veiksmīgu attālinātā mācību procesa realizāciju. Esam pietuvojušies jaunā mācību gada slieksnim, un, tā kā epidemioloģiskā situācija visā pasaulē nav mainījusies, vīrusa apdraudējums nav pierimis, mums joprojām jāievēro nopietni piesardzības pasākumi, – atgādināja Vanda Maderniece.
Mācību process ģimnāzijā līdz ar to tiks īstenots pēc A modeļa, kad apmēram 20 procentu mācību darba notiks attālināti. Otrs pārbaudījums, kas sagaida skolu, ir jaunā izglītības satura ieviešana, īpaši 7. un 10. klasēs.
– Mēs, skolotāji, mācīsimies strādāt tā, lai skolēnus sagatavotu pašvadītam mācību darbam, kura rezultātā jaunieši labāk iemācīsies strādāt ar informāciju, pētīt, salīdzināt, analizēt, risināt problēmas. Līdztekus jaunajam izglītības saturam, pateicoties Madonas novada pašvaldības atbalstam, mūs sagaida jauna mācību vide. Turpināsim sekot būvdarbiem Skolas ielā 10 un gaidīsim mirkli, kad Madonas Valsts ģimnāzijas darbība un visas aktivitātes varēs notikt vienā ēkā, kopīgā teritorijā, – komentēja Vanda Maderniece.
Izskanēja ziņa, ka skolēnu skaits ģimnāzijā ir nedaudz palielinājies, jaunajā mācību gadā ģimnāzijas 13 klašu komplektos mācības uzsāk 265 skolēni. Skolotāju saimei pievienojas ģeogrāfijas skolotāja Ilga Markova, interešu izglītības skolotāja Vita Grūbe un koncertmeistare Dace Kalniņa.
– Novērtēsim to, kas mums ir dots, būsim atsaucīgi, pozitīvi un draudzīgi kā līdz šim! Atradīsim prieka vārdus cits citam, gudrības vārdus skolotājiem un siltuma vārdus saviem mīļajiem ģimenēs. Dosimies pa izglītošanās ceļu ar pārliecību, ka uz priekšu būs arvien aizraujošāk, – jaunajam ceļa posmam klātesošos noskaņoja direktore.
Ģimnāzijas saimi sveica Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, atgādinot, ka skolas laiks ir īpašs brīdis, kad līdzās mācību darbam tiek veidotas draudzīgas attiecības ar klases un skolas biedriem, kas dzīves ceļā ir tikpat nozīmīgi. – Dariet to no sirds, jo esmu drošs, ka daļa no šiem draugiem būs jūsu draugi uz mūžu, – piebilda priekšsēdētājs. Viņš sveica skolotājus un skolēnu vecākus, vecvecākus, aicinot kļūt par atbalstu vai plecu saviem jauniešiem grūtību pilnajā laikā, lai „kopīgiem spēkiem mēs varētu paveikt lielas lietas".
Pēc tradīcijas ģimnāzijas saime katru mācību gadu iesāk ar noteiktu krāsu. Šogad par tādu izvēlēta pelēkā krāsa, kas atspoguļo drošību, uzticamību, izturību un kvalitāti, bet par skolas šā gada simbolu izraudzīta dzērve, kas akcentē modrību, taisnīgumu un iedvesmu.
02.09.2020.