Kad dārzos saziedējuši ceriņi un skanīgās putnu balsis pieskandinājušas visu pasauli, devīto un divpadsmito klašu audzēkņi sāk gatavoties vienam no nozīmīgākajiem savas dzīves notikumiem – izlaidumam. Tas reizē ir gan svinīgs brīdis, gan satraukuma un neziņas pilns laiks – jauniešiem jāizvēlas ceļš, pa kuru doties tālāk, lai piepildītu savus sapņus.
Liezēres pagastā 11. jūnijā Jāņa dārzā pulksten 12 notiks izlaidums, kura laikā labus ceļavārdus no bijušajiem un esošajiem audzinātājiem saņems deviņi 9. klases absolventi.
– Mums jau ir zināmi noteikumi, kas jāievēro, rīkojot izlaidumu. Pasākumā drīkstēs piedalīties skolēnu audzinātāji, vecāki un skolas vadība, kā arī divi ģimenes pārstāvji. Ceram uz labiem laikapstākļiem, bet esam padomājuši arī par to, kā neļaut lietum sabojāt svinīgo mirkli. Jāpiebilst, ka šogad izlaidums nebūs tradicionāls kā citos gados, jau pirms gada tas atšķīrās no ierastajiem svētkiem. Nebūs garāku priekšnesumu no citu klašu pārstāvjiem, jo pulcēšanās un mēģinājumi līdz šim nevarēja notikt, – informē Liezēres un Vestienas pamatskolas direktore Jolanta Stepiņa.
Viņa piemetina, ka Vestienas pamatskolu šogad plāno absolvēt seši 9. klases skolēni un viņu izlaidums notiks 12. jūnijā pulksten 14 muižas parkā. Jautāta par diagnosticējošo darbu rezultātiem, kurus šogad eksāmenu vietā kārtoja devītie, direktore atbild, ka šie darbi parādīja ne tikai katra skolēna individuālo zināšanu līmeni, bet arī atsevišķu audzēkņu attieksmi.
– Tā kā skolēni zināja, ka iegūtās atzīmes neietekmēs viņu galavērtējumus mācību priekšmetos, daži no bērniem izrādīja vieglprātību un krietni mazāku atbildību pret darbu, nekā tas būtu bijis citā situācijā, – uzskata direktore.
Jolanta Stepiņa atklāj, ka visi Liezēres pamatskolas absolventi jau zina, kur dosies mācīties tālāk. Daži savu turpmāko izvēli saista ar vidusskolu, citi – ar profesionālo izglītību. Savukārt Vestienas pamatskolas absolventu vidū daži vēl svārstās par savu turpmāko izvēli, lai gan lielākā daļa skolēnu jau ir guvuši skaidrību par to, kur skolosies tālāk.
– Devītajiem šis ir ļoti svarīgs mirklis – pamest savu pirmo skolu un izvēlēties tālākās izglītības iestādi. Daži bērni jūt apjukumu, savā veidā pārdzīvo, uztraucas par to, kā tiks ar visu galā. Visu šo gadu laikā viņi ir apmeklējuši skolu, kas ir tepat blakus vai pavisam netālu no viņu mājām, bet līdz ar šīs izglītības iestādes absolvēšanu jauniešu dzīvē sākas jauns posms. Skolēnos iezogas neziņa par to, kā tālāk virzīsies viņu izglītības ceļš, un vecākiem šajā brīdī ir jābūt blakus saviem bērniem. Es iesaku viņiem kopā ar atvasēm aizbraukt uz izvēlēto mācību iestādi, kopā to izstaigāt, iepazīt tuvāko apkārtni, kopmītnes (ja bērns mājās dosies nedēļas nogalēs, nevis katru vakaru). Tad arī jauniešiem nebūs bail, pāries neziņa un viņi jutīsies drošāk, – atzīst Jolanta Stepiņa.
09.06.2021.