Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Septembrī palielinās pedagogu algas

Redakcija

Autors • 23.07.2008.

Burtu lielums

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) 17. jūlijā informēja laikrakstu par grozījumiem 2008. gada valsts budžetā, kas paredz – ar 1. septembri visām pedagogu kategorijām, sākot no bērnudārza un beidzot ar augstskolu, nodrošināt atalgojuma palielinājumu.

Skolotājiem un pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem atalgojuma palielinājums būs vidēji 100 latu – 60 latu par vienu likmi (kas kopā par vienu pedagoģiskā darba likmi būs 344 lati), vidēji 30 latu par gatavošanos stundām un vidēji 10 latu kvalitātes piemaksa. Ar jauno mācību gadu vispārējās izglītības un profesionālās izglītības pedagogiem papildus tiks apmaksātas 2 stundas par gatavošanos nodarbībām, bet pirmsskolas pedagogiem – 3 stundas.

Izglītības iestāžu vadītāju vidējais atalgojuma pieaugums būs 133 lati, vietniekiem – 152 lati, augstskolu mācību spēkiem – 13%.

Doma bija laba…

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Madonas rajona padomes priekšsēdētāja Baiba Kampe komentēja šo paziņojumu: – Atalgojuma palielinājums ir atbilstošs tam, kas bija paredzēts valdības apstiprinātajā algu paaugstināšanas grafikā. Tas ir panākts, pateicoties IZM pūliņiem sadarbībā ar LIZDA.

Protams, arī šāds algas palielinājums ir pārāk mazs salīdzinājumā ar izglītības iestāžu darbinieku ieguldīto darbu. Šis temats arī vēl ir plaši apspriežams, un pagaidām tas mūsu arodbiedrībai ir sāpīgs jautājums. Tomēr laikam jāsaka paldies IZM, jo jau baidījāmies, ka algas vispār nepalielinās.

Varakļānu vidusskolas direktors Juris Daleckis atklāja savu viedokli par paredzēto pedagogu algu palielinājumu: – Kad arodbiedrības kopā ar IZM lēma par algu palielināšanu, paredzētais palielinājums bija pieņemams. Tomēr inflācija pieaug straujāk nekā algas, līdz ar to pašreizējās inflācijas rekordlielais rādītājs nozīmē to, ka arī pēc algu palielinājuma naudas trūks. Doma bija laba, bet inflācija šos nodomus ir apsteigusi.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 24.07.2008.

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px