Pēdējā zvana svētki 18. maijā izskanēja arī Jāņa Zālīša Sausnējas pamatskolā.
Madonas
reģionā šī ir izglītības iestāde, kuru nākamajā mācību gadā gaida
pārmaiņas, jo skola kļūs par Ērgļu vidusskolas struktūrvienību.
– Šobrīd gaidāma skolas dokumentu un inventāra pārņemšana, ar 1. augustu jau būsim zem Ērgļu vidusskolas, – apliecina skolas direktors Andris Dombrovskis. – Kā Jāņa Zālīša Sausnējas pamatskolu turpmāk sauks, vēl nezinu. Iespējams, tā būs filiāle vai Ērgļu vidusskolas apakšstruktūrvienība. Būtībā mainīsies tas, ka izglītības iestādes darbu vadīs Ērgļu vidusskolas direktore.
Šobrīd Jāņa Zālīša Sausnējas pamatskolā mācās 32 skolēni, ēkā darbojas bērnudārzs, kuru apmeklē 23 bērni. – Trijās telpās darbojas bērnudārza audzēkņi, pārējās – skolēni, – raksturoja Andris Dombrovskis. – Sakarā ar gaidāmajām pārmaiņām notika mūsu audzēkņu vecāku sanāksme, kurā vecāki lūdza saglabāt Sausnējā visas 9. klases. Nākamajā mācību gadā skolas 9. klasē varētu mācīties septiņi vai astoņi skolēni (divi astotie nākot no bērnunama, līdz ar to nav zināms, vai viņi turpinās mācības 9. klasē). Iespējams, līdzīgi kā notika Mārcienas pamatskolā, Sausnējas skola pakāpeniski pāries uz sešu klašu izglītības iestādi.
Šajā mācību gadā Jāņa Zālīša Sausnējas pamatskolas devītajā klasē mācās divi audzēkņi – Ieviņa Briņģe un Kristers Grāvītis. – Mūsu devītie nav izcili līderi, bet nav arī slinki bērni, stundas nekavē, visu paveic un dara spēju robežās, – vērtēja direktors. – Ne katram ir jākļūst par zinātnieku vai izcilnieku, mūsu skolēni ir labi un stabili, turklāt darboties griboši. Ieviņa, iespējams, mācības turpinās kādā no arodskolām, savukārt Kristers sapņo par jūrskolu. Vēl abiem priekšā eksāmenu laiks un tad arī izlaidums.
22.05.2018.