Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) šomēnes uzsāks „viens pret vienu" sarunas ar katru no 119 Latvijas pašvaldībām par izglītības iestāžu tīkla attīstību.
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska uzsver, ka konstruktīvas diskusijas par ilgtspējīga izglītības iestāžu tīkla izveidi šobrīd ir būtiski svarīgas turpmāko lēmumu pieņemšanai.
Kā akcentē ministrijas pārstāvji, skolu tīkla attīstībai jānotiek saskaņā ar administratīvi teritoriālās reformas mērķiem. Īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, pašvaldībām, sadarbojoties ar citām ieinteresētajām pusēm, ir jāveido demogrāfiskajai situācijai un citiem faktoriem atbilstošs, racionāls skolu tīkls. Turklāt – ievērojot principus: sākumskola maksimāli tuvu bērnu dzīvesvietai, bet pamatskolā un vidusskolā tiek nodrošināts kompetenču pieejai atbilstošs un kvalitatīvs mācību programmu piedāvājums.
IZM jau 2019. gada martā lūdza pašvaldībām iesniegt izglītības stratēģijas un skolu tīkla attīstības plānus turpmākajiem trim gadiem. Balstoties uz sniegto informāciju, ministrija turpina diskusijas par ilgtspējīga skolu tīkla izveidi, tādēļ tiek rosinātas „viens pret vienu" sarunas ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku un citiem vispārējās izglītības nozares pārstāvjiem. Sarunu temati aptver pašvaldības redzējumu izglītības iestāžu tīkla attīstībai, jautājumus par izglītības izdevumiem pašvaldībā, kā arī ministrijas piedāvātā četru reģionu bloka modeļa ietekmi attiecībā uz jau šobrīd apgūstamajiem Eiropas Savienības līdzfinansētajiem projektiem pašvaldībā.
Izglītības iestāžu tīkla sakārtošana nozīmē pārdomātus pašvaldību lēmumus resursu lietderīgai izmantošanai un izglītības pakalpojumu pieejamības pārstrukturizācijai, respektējot katra novada un plānošanas reģiona īpatnības un attīstības modeļus, taču vienlaikus sekmējot arī kvalitatīvas izglītības pieejamību ikvienam skolēnam.
09.08.2019.