Valsts izglītības un satura centrs informāciju par 9. un 12. klašu eksāmenu rezultātiem publiskos augusta sākumā.
Pašlaik paredzētajā kārtībā skolēni līdz 7. jūlijam varēja kārtot eksāmenus noteikto papildtermiņu ietvaros, kā arī vēl mēnesi pēc eksāmenu sertifikātu izsniegšanas skolēniem ir iespēja iesniegt apelācijas sūdzības.
Kā zināms, apliecības par pamatizglītību ir izsniegtas jau jūnijā, savukārt vispārējās vidējās izglītības sertifikātus vidusskolas beidzēji saņems jūlija vidū.
Pēc Madonas un apkārtējo novadu skolu 12. klašu audzēkņu sertifikātiem uz Valsts izglītības un satura centru 12. jūlijā dosies Madonas novada domes izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne. Madonas skolas tos saņems tai pašā dienā, bet absolventi pēc sertifikātiem uz mācību iestādēm aicināti doties 13. jūlijā. Kā zināms, nākamajā mācību gadā centralizēto eksāmenu rezultāti vairs netiks vērtēti līmeņos no A (augstākais) līdz F. Sertifikātā par eksāmenu kārtošanu tiks ierakstīts procentuāls pareizo atbilžu vērtējums, tādējādi centralizēto eksāmenu vērtējumi būs objektīvāki un korektāki.
12. jūlijā augstskolās sāksies pieteikšanās studijām. Vairākās lielākajās augstskolās elektroniski pieteikties studijām varēja jau no 27. jūnija.
Autore: INESE ELSIŅA