8. oktobrī Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā desmit jaunie pētnieki, desmit skolotāji un sešas skolas saņēma zāļu ražotāja AS „Grindeks" fonda „Zinātnes un izglītības atbalstam" stipendijas.
Stipendija (desmit mēnešus 100 latu mēnesī) tika piešķirta arī divām mūsu rajona skolotājām: Madonas Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotājai Janinai Āriņai (attēlā) un Cesvaines vidusskolas ķīmijas skolotājai Inesei Ārei.
– Skolotāja Āriņa saņēma uzaicinājumu piedalīties konkursā, skola to atbalstīja, iesniedzām nepieciešamos dokumentus, un rezultāts ir tiešām iepriecinošs, – komentē Madonas Valsts ģimnāzijas direktore Vanda Maderniece. – Bijām pieteikuši stipendiju konkursam arī skolu, bet sešu atbalstīto izglītības iestāžu vidū šoreiz Madonas Valsts ģimnāzija nav iekļuvusi.
Jau trešo gadu AS „Grindeks" fonds „Zinātnes un izglītības atbalstam", kas dibināts 2006. gada februārī un kura mērķis ir stimulēt jauniešu interesi par nozari un vēlmi apgūt dabaszinātnes, inženiertehniskās zinātnes un farmāciju, atbalsta dabaszinātņu nozares jaunos speciālistus, piešķir atbalsta prēmijas un stipendijas studentiem, izglītības iestādēm, mācībspēkiem un zinātniekiem. Stipendijas ķīmijas skolotājiem šogad tika piešķirtas pirmoreiz.
Stipendiātus un prēmiju laureātus klātienē godināja AS „Grindeks" fonda „Zinātnes un izglītības atbalstam" valdes locekļi, izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe un reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Juris Ekmanis un Rīgas Stradiņa universitātes Padomnieku konventa priekšsēdētājs Jānis Vētra.
Autore: INESE ELSIŅA