Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Saņem centralizēto eksāmenu sertifikātus

INESE ELSIŅA

Autors • 05.07.2016.

Saņem centralizēto eksāmenu sertifikātus
Burtu lielums

Valsts izglītības satura centrs (VISC) 30. jūnijā izsniedza centralizēto eksāmenu sertifikātus, ko 12. klašu jauniešiem uz viņu skolām nogādāja iestāžu direktori.
Sertifikātus par vispārējo vidējo izglītību VISC atdeva izglītības pārvaldēm, tās – izglītības iestādēm.

Kad 1. jūlijā „Stars" apmeklēja Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolu, sertifikātus visi absolventi vēl nebija saņēmuši. Satikām 12. klases audzinātāju Elīnu Macijevsku un divas šīs klases jaunietes.
– Rezultāti ir labi, jo neviens no 12. klases audzēkņiem nav tāds, kurš atestātu par vidējo izglītību nebūtu ieguvis, – uzsvēra klases audzinātāja Elīna Macijevska. – Klasē ir 12 skolēni: divi puiši, pārējās – meitenes. Skolas laikā klase sevi apliecināja kā radoša un darīt griboša. Man šajā izglītības iestādē tā bija pirmā audzināmā klase, turklāt pēdējā savas skolas gadā, jo nomainījās audzinātāja. Spēcīgāk jaunieši sevi parādīja sportā, arī šobrīd mums līdzās ir viena laba volejboliste – Lelde Petrovska.
12. klases audzinātāja piebilda, ka mācību darba rādītāji ir dažādi: – Es mācu angļu valodu, četri jaunieši šai priekšmetā kārtoja eksāmenu. Divi nokārtoja ar ļoti labiem rezultātiem, divi – ar vidējiem, bet nebūt ne sliktiem. Latviešu valodā un matemātikā daudziem klājies vidēji labi, taču, piemēram, Egita Rizga matemātikā un latviešu valodā ir ieguvusi vairāk par 70 procentiem.
Uz jautājumu par audzēkņu tālākajām gaitām Elīna Macijevska minēja, ka lielākajai skolēnu daļai ir savs plāns; daži mācības dosies turpināt uz Rēzekni, citi – uz Rīgu un Jelgavu. „Tikai pāris absolventi saka, ka gribētu gadu pastrādāt, sapelnīt naudu un tad pievērsties studijām."
Izlaidums Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolas 12. klases audzēkņiem notika jau sen – 28. maijā, kad pārējās vispārizglītojošajās skolās mācību gads vēl nebija beidzies.
– Skolā notika svinīgais pasākums, jo balle jau bija Žetonu vakarā, – precizēja klases audzinātāja. – Tā kā liela daļa jūnijā vēlējās strādāt, izlaidumu divpadsmitie gribēja atzīmēt ātrāk. Šobrīd pēc sertifikātiem darba dēļ visi arī vēl nav atnākuši. Darbs dažiem ir veikalā, kādam – pagasta padomē. Vietējo bērnu mums ir maz, daudzi ir braucēji no Jēkabpils, Preiļu novada, no Variešu pagasta, Lubānas.
Klases audzinātāja Elīna Macijevska iepriekš strādāja Rīgā, Ļaudonā viņa ir ieprecējusies un šeit, mazpilsētā, laukos, skolotājai patīk.
12. klases audzēkne Lelde Petrovska, pēc ielūkošanās sertifikātos, bija smaidīga: – Varēja būt labāk, bet nekādas vainas! Drīz braukšu atpūsties uz ārzemēm – pie māsas uz Skotiju, pēc tam augustā atpakaļ, jo vēlos iestāties Daugavpils Universitātē, studēt sporta pedagoģiju. Skolā cītīgi spēlēju volejbolu, piedalījos sacensībās, mūsu treneris ir Guntis Lazda. Trenēties sāku Lubānā, tad mani uzaicināja uz Ļaudonas vidusskolu, un divus gadu mācījos un trenējos šeit. Klasē iejutos ātri, pat nebiju gaidījusi, ka būs tik labi. Ļoti pretimnākoši skolotāji, no eksāmeniem visvairāk raizējos par matemātiku. Uzdevumi bija grūti, bet izkritusi neesmu. Dzīvoju skolas internātā, nedēļas nogalēs braucu uz mājām.
– Mani sertifikātu rezultāti ļoti priecē, nebiju gaidījusi, ka būs tik labi, – atklāja A. Eglīša vidusskolas absolvente Egita Rizga. – Vislabākie rezultāti ir angļu valodā, līdzīgi gājis matemātikas un latviešu valodas eksāmenos.
Jautāta par tālākajām gaitām, Egita atklāja, ka vēlas studēt vai nu Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā vai Latvijas Universitātē, abās – tiesībzinātņu programmā. „Dzīvošu kopmītnēs, izbaudīšu studentu dzīvi."
Atceroties skolas gadus, Egita neslēpa, ka Ļaudonas vidusskolā mācās jau no 1. klases: – Klasesbiedrus un skolotājus esmu labi iepazinusi. Klasē vienmēr bijām daudz, par garlaicību nebija jāsūdzas. Īpaši prātā palikuši skolas pasākumi – kā tiem gatavojāmies, cītīgi mēģinājām, dalījāmies idejām. Divus gadus man bija Skolēnu mācību uzņēmums. Pirmajā gadā kopā ar citiem ražojām tuneļšalles, šogad – atslēgu piekariņus un dekorus. Divus gadus (10. un 12. klasē) piedalījos televīzijas raidījumā „Gudrs vēl gudrāks". Tad mani atbalstīt uz Rīgu brauca visa klase. Esmu darbojusies arī Jauniešu Saeimā, šogad un pagājušajā gadā iepazinu Saeimas dzīvi. Jauniešu Saeima ir Latvijas parlamenta projekts, kas jauniešiem dod iespēju paust un aizstāvēt savas idejas, kā arī tuvāk iepazīt deputātu ikdienu. Jauniešu Saeimā ievēlētie 100 jaunieši vienu dienu sanāk Saeimas namā, lai izprastu likumdevēja darba specifiku un par sabiedrībā aktuālām tēmām no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus. Katru gadu piedalos arī mācību priekšmetu olimpiādēs, šogad biju uz četrām starpnovadu olimpiādēm – fizikas, matemātikas, latviešu valodas un angļu valodas. Skolā lielisks bija Žetonu vakars, kad daudz filmējām, pēc tam kadrus par skolas dzīvi paši montējām. Ar klasesbiedriem turpmāk noteikti tiksimies, un tas notiks skolas salidojumos.
Vasarā Egita plāno atpūsties un nedaudz pastrādāt. „Dzīvoju lauku mājās, ir dārzi, bet galvenais ir daba un laba atpūta."

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px