Līdz 30. decembrim vispārizglītojošās skolas aicinātas pieteikties digitālās izglītības iniciatīvas „Samsung Skola nākotnei" trešajai sezonai.
Kopumā 15 Latvijas skolas (tās direktors un trīs skolotāji) bez maksas varēs apgūt digitālās prasmes un zināšanas, kā labāk veicināt skolēnu sasniegumus, kā arī iemaņas prezentēšanas mākslā un diskusiju veidošanā. Trešajā sezonā komandas sacentīsies par iespēju iegūt galveno balvu – Samsung jaunākās tehnoloģijas 10 000 eiro vērtībā.
Programmai dots nosaukums „Samsung Skola nākotnei. Jaunais skolēns", un tās galvenais fokuss būs uz pedagogu apmācību, lai veicinātu izpratni par mūsdienu skolēnu un to, kā iesaistīt viņu mācību plānošanā, veicināt kritisko un analītisko domāšanu, kā arī patstāvīgumu, integrējot darbā arī jaunākās tehnoloģijas.
Mācības programmā notiks no februāra līdz maijam, un tās tiks strukturētas piecos moduļos: Jaunais skolēns; Mūsdienu skolēna iesaistīšana mācību procesā; Digitālo tehnoloģiju lietošana un to jēgpilna izmantošana; Komunikācijas un prezentēšanas nozīme, strādājot ar mūsdienu skolēnu; Programmas noslēgums, digitālo pārmaiņu projektu prezentācijas un uzvarētāja paziņošana.
Mācību procesā ar skolu komandām kā mentori strādās savas jomas zinošākie Latvijas speciālisti, bet noslēgumā komandas tiks aicinātas veidot savus digitālo pārmaiņu projektus. Šos projektus un to prezentācijas vērtēs kompetenta padomnieku grupa.