Madonas reģiona skolās februāris ir žetonu vakaru laiks.
Žetonu vakars ir svinīgs brīdis, kas kalpo kā apliecinājums tam, ka 12. klases skolēni ir gatavi skolas gaitu noslēguma sprintam – eksāmeniem un izlaidumam. Tradicionāli jaunieši kā žetonu izvēlas gredzenu ar savas skolas simboliku.
Žetona vakars jau aizvadīts Varakļānu vidusskolā, Cesvaines vidusskolā, Madonas pilsētas 1. vidusskolā, Ļaudonas vidusskolā. Madonas pilsētas 2. vidusskolas divpadsmitajiem žetonu vakars notika decembrī. – Tas tāpēc, ka martā viņiem sākas eksāmenu sesija un noskaitījām 100 dienas līdz tai, – komentē Madonas pilsētas 2. vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Jeļena Safonova. – Svarīgi, lai pasākums netraucē mācību darbam, bez tam divpadsmitie nedaudz ilgāk savā skolā var nēsāt žetonu gredzenus.
Madonas Valsts ģimnāzijas divpadsmitajiem žetonu vakars plānots 26. februārī, un tas tradicionāli notiks pilsētas kultūras namā. Arī Ērgļu vidusskolas divpadsmitie žetonu vakaru svinēs 26. februārī, bet Lubānas vidusskolas beidzēji – 27. februārī.