Tāpat kā izglītības sistēmā, arī kultūras jomā rudens atnācis ar jaunas sezonas pieteikumu. Kādas aktivitātes tā sola Madonas pašvaldības atjaunotā kultūras nama apmeklētājiem, vaicāju Madonas kultūras nama direktorei Skaidrītei Stradei.
– Pirmais pusgads ir saplānots, kas attiecas uz laiku pēc jaunā gada, tur vēl jautājumu ir daudz, – kā vienmēr darbīgi atbildēja Skaidrīte Strade. – Mums ir vienošanās ar māksliniekiem, bet nezinām, kā mainīsies cenas, ekonomiskā situācija kopumā.
Skaidri zināms, ka februārī būs Ainara Mielava koncerts, aprīlī ar jaunu programmu Madonas kultūras namā viesosies pianists Vestards Šimkus. Plānojam vismaz vienu Valmieras teātra izrādi.
Interese par rudens pasākumiem – Valmieras un Nacionālā teātra izrādēm, koncertiem (Igo, grupa „Čikāgas piecīši") – apmeklētājiem ir liela, skatīsimies, kā mums ies ar sarīkojumiem „Tango stunda", „Vīne. Pilsētas un meža stāsti", ko organizē brāļu Jurjānu biedrība.
– Kāds ir uzstādījums, veidojot pasākumu repertuāru?
– Uzsvaru liekam uz profesionālo mākslu: uz profesionālām teātra izrādēm, labiem koncertiem, lai tas, kas ienāk Madonas kultūras namā, ir kvalitatīvs un cilvēkiem neliek vilties. Vēl svarīgi ir visi pasākumi, kas saistīti ar valsts un tradicionālajiem tautas svētkiem. Tajos piedalās pašmāju kolektīvi, jo tautas māksla ir būtiska mūsu darba daļa. Latvijas valsts proklamēšanas svētkos, piemēram, uzstāsies mūsu kori, pūtēju orķestris, teātris, būs arī vieskolektīvs – vokālā grupa, kas dzied Raimonda Paula dziesmas. Iespējams, ieradīsies arī pats Maestro. Bez tam šajā sarīkojumā vēlamies vizuāli parādīt Madonu pirms 90 gadiem un to, kā tā mainījusies līdz šodienai.
Manuprāt, cenšamies aptvert dažādas intereses, savs skatītājs ir arī labam izklaides piedāvājumam.
– Kādas atziņas radušās par atjaunoto ēku?
– Esam milzīgi ieguvēji, jo atjaunotās telpas tiešām ir skaistas. Visi, kas ienāk kultūras namā, par tām priecājas. Jāatzīst, visas iespējas vēl nemaz neesam apguvuši, ar to domāju skaņu, gaismas un telpu noformējuma lietas. Šobrīd mūsu vide ir diezgan sterila, pamazām mainīsimies, pie sienām ar laiku apmeklētāji redzēs arī kādu gleznu. Ir jāatrisina tehniskās lietas. 4. stāvā nišā pie tēlotājas mākslas studijas gribam izveidot izstāžu vietu. Tur jāpievada elektrība, jāpārkrāso panelis, lai izveidotu piemiņas vietu māksliniekam un Madonas mākslas skolas dibinātājam Jānim Simsonam.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 25.09.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto