Jaunajā mācību gadā 563 pašvaldību un 72 privātās izglītības iestādēs 1.—12. klases solos sēdīsies 220 051 skolēns, no kuriem 21 584 skolēni mācības sāks 1. klasē, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas apkopotā informācija.
20 gadu jubilejas noskaņā 1. septembri šogad iesāka Madonas Valsts ģimnāzijas kolektīvs, savukārt Madonas pilsētas vidusskolas audzēkņi, viņu vecāki un skolotāji pirmo reizi no ģimnāzijas bija pārņēmuši kādreizējo tradīciju un 1.septembri svinēja Saieta laukumā.
To, ka Zinību diena ir svētki bērniem, skolotājiem, vecākiem un visai pilsētai, uzsvēra skolas direktora vietniece audzināšanas darbā Rudīte Zauska. Lai godinātu Latviju, sanākušie kopīgi nodziedāja Latvijas valsts himnu.
– "Labrīt" ir svarīgākais vārds satikšanās brīdī, ar kuru viens otram apliecinām gatavību sadarboties, uzticēties un vienoti darīt skolas un izglītības darbus, – uzrunājot klātesošos, teica direktora pienākumu izpildītāja Arnita Krīgere. – "Labrīt" apstiprina savstarpējo pazīšanos vai vēlmi iepazīties, lai tā veidotos noturīgas un draudzīgas attiecības. Sakot "labrīt", mēs vēlam labu te esošajiem, tāpēc svarīgs ir katrs labrīts, kas izskan Saieta laukumā un arī turpmākajās mācību dienās Madonas pilsētas vidusskolā.
Skolas vadītāja piebilda, ka tiks darīts viss iespējamais, lai audzēkņiem būtu iespēja iegūt kvalitatīvu izglītību un attaisnot cerības, ko katrs šajā dienā izjūt: – Katrs jauns sākums sākas ar jauniem mērķiem, jaunu apņemšanos. Šodien klases audzinātājas bērniem jautās: "Kas tu esi? Par ko vēlies kļūt, un kā to izdarīt?" Aicinu ikvienu audzēkni domāt par to un sapņot lielus sapņus, izvirzīt cēlus mērķus. Skola ir tā maģiskā vieta, kur sapņus un mērķus izsakām skaļi, lai tie varētu piepildīties. Kopā ar audzēkņiem ir skolotājs, kurš atbalsta, dod padomu, uzmundrina un palīdz gan priecīgos brīžos, gan tajos, kad mērķis mazliet pagaist. Mājās savukārt ir vecāki ar savu mīlestību un atbalstu, lai bērnu sapņi piepildītos. Tie arī ir svarīgākie priekšnoteikumi, lai ikviens varētu apgalvot, ka jaunais mācību gads būs labāks par iepriekšējo.
Šis mācību gads Madonas pilsētas vidusskolai ir īpašs, jo pēc ilgāka pārtraukuma vidusskolas saime ir pārsniegusi viena tūkstoša robežu. Šajā mācību gadā mācības Madonas pilsētas vidusskolā uzsāk 1045 audzēkņi, ar viņiem kopā ir 101 pedagogs. Kopā ar pārējiem šajā mācību gadā skolā strādās divas jaunas matemātikas skolotājas – 5.a klases audzinātāja Santa Bonda un 6.a klases audzinātāja Anna Veismane. Skola kļuvusi bagātāka ar diviem angļu valodas skolotājiem – sākumskolas klasēs angļu valodu mācīs Ināra Tomaševiča, pamatskolas un vidusskolas klasēs – Jēkabs Strazdiņš.
Madonas pilsētas vidusskolā strādās arī skolotāja Zane Beģe-Begge – kultūras pamatu skolotāja vidusskolā, un atbalsta personālu stiprinās speciālās izglītības skolotāja Vineta Bormane.
"Stars" jau rakstīja, ka Madonas pilsētas vidusskolā šogad mācīsies rekordliels pirmklasnieku skaits – sešās pirmajās klasēs skolosies 149 skolēni.
Svarīga informācija izskanēja arī par būvniecības un renovācijas darbu pabeigšanu. Četrus gadus ilgušie vērienīgā projekta darbi prasījuši milzu pacietību un izturību, toties tagad Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta "Vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana Madonas novadā" realizācija ir noslēgusies, un novads ir ieguvis divas pilnībā renovētas skolas – Madonas Valsts ģimnāziju un Madonas pilsētas vidusskolu.
– Visi skolas korpusi ir mūsdienīgi renovēti, paldies skolas dibinātājiem – pašvaldības pārstāvjiem, kas palīdzēja, uzraudzīja, virzīja būvniecības procesus, – vēstīja direktora pienākumu izpildītāja, ar piebildi, ka "esam atvērti un ikvienu aicinām šodien apskatīt mūsu skolu un ikvienu klašu telpu".
Skolēniem Arnita Krīgere novēlēja saglabāt 1. septembra pozitīvās emocijas, satikšanās prieku, aizrautību un zinātkāri. Vecākiem – gandarījumu un lepnumu par bērnu sasniegumiem, vairāk laika savstarpējām sarunām, pacietību un izturību it visiem!
– 1. septembris visā Latvijā ir Zinību diena. Skolā ejot, Zinību diena gan skolēniem, gan pedagogiem, gan bērnu vecākiem ir katru dienu, jo katru dienu ir jāiemācās kas jauns. Šodien svinam kopā būšanas svētkus, atkal satikšanās svētkus, lai tie visiem ir skaisti! – vēlēja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris.
– Mums visiem svarīgas ir divas lietas – drosme un uzdrošināšanās, – no savas puses uzsvēra novada domes izglītības nodaļas pārstāve Sarmīte Jansone. – To īpaši novēlu pirmklasniekiem, 12. klašu un 9. klašu skolēniem. Gribu atsaukties uz Valsts prezidenta teikto un aicināt atbalstīt bērnu sapņus. Palīdzēsim skolēniem celt savas sapņu pilis, jo bagāta un laimīga nācija sastāv no daudziem jaunu cilvēku drosmīgajiem sapņiem.
– Jauns mācību gads nozīmē jaunas iespējas. Mēs savu ceļu veidojam paši, svarīgi saprast, ka ceļš ne vienmēr būs augšup, ir jābūt gataviem arī kritieniem, – aizdomājās skolēnu domes prezidente Annija Ivāna. Skolēniem jauniete novēlēja daudz enerģijas, motivāciju mācīties, arī jaunus piedzīvojumus, jaunas zināšanas: – Kā skolēniem mums ir svarīgi iziet no savas komforta zonas un sasniegt jaunus mērķus. Novēlu drosmi! Skolotāji un administrācija, jūs savukārt esat mūsu paraugs un personības, no kurām iedvesmoties. Ne vienmēr ar mums ir viegli, tāpēc novēlu stiprus nervus un izturību sadarbībā ar skolēniem un vecākiem!
Skolas padomes priekšsēdētāja Elīna Krupko skolu salīdzināja ar stūrainu vai apaļu koka solu bez atzveltnes: – Man skola saistās ar ķeblīti uz trim kājām. Viena kāja ir vecāki, otra – bērni, trešā – skolotāji. Lai ķeblītis stāvētu stabili, visām kājām jābūt stiprām un taisnām. Lai mums izdodas sadarboties, un lai nekas nekrīt no šī ķeblīša!
Svinīgajā pasākumā vārds tika dots arī brašajiem pirmklasniekiem, kas apliecināja savu varēšanu ar ņiprām balsīm, skandējot dzejoļus. Savukārt skolas zvana ieskandināšana tika uzticēta direktora pienākumu izpildītājai Arnitai Krīgerei, kas talkā aicināja arī pirmklasniekus.
05.09.2023.